Kadeti ispali iz A divizije

Piše: Vladan 1.7k pregleda Dodaj komentar

kadetiKadetska reprezentacija ispala je iz elitnog ranga evropske košarke i naredne godine će igrati u B diviziji – izabranici Đorđija Pavićevića poraženi su od Letonije 71:69 (17:12, 23:18, 16:29, 15:10) u razigravanju za plasman od 13. do 16. mjesta na Evropskom prvenstvu u Kijevu. Letonija je na poluvremenu imala dvocifrenu prednost (40:30), ali je naša reprezentacija preokrenula i u posljednjih deset minuta ušla sa ”plus tri” (59:56),. Ipak,  protivnik je bio bolji u odlučujućim trenucima i došao je do pobjede.

Poslije samo godinu, kadetska reprezentacija ponovo se vraća u B diviziju – ”crveni” su poraženi od Letonije71:69 (17:12, 23:18, 16:29, 15:10) u razigravanju za plasman od 13. do 16. mjesta na Evropskom prvenstvu za igrače do 16 godina u Kijevu, u duelu u kojem im je bila neophodna pobjeda kako bi zadržali šanse da izbore opstanak.

Letonija je na poluvremenu imala dvocifrenu prednost (40:30), ali su izabranici Đorđija Pavićevića odigrali sjajno treću četvrtinu, pa su u posljednjih deset minuta ušli sa ”plus tri” – 59:56.

U posljednjoj četvrtini igralo se koš za koš, a Crna Gora imala je minimalnu prednost (67:66), 2 minuta i 50 sekundi prije kraja nakon poena Ognjena Čarapića.

Do kraja meča naša reprezentacija je, međutim, postigla samo dva, a Letonci pet, pa su doživjeli sedmi uzastopni poraz na šampionatu u Kijevu.

U ekipi Crne Gore najbolji su bili Vukčević sa 21 poenom, Radonjić 14, Popović 14 poena uz 9 skokova.  Treba istaći da su ‘crveni’ imali loš šut za 3 poena gdje su ubacili samo 2 trojke od 24 pokušaja, kao i to da je najbolji igrač reprezentacije Čarapić postigao samo 2 poena.

Letonce je do pobjede predvodio Arturs Strautins sa 20 poena.

”Crveni” će u nedjelju (13.15 sati) igrati protiv Švedske u meču koji nema rezultatski značaj jer su obje selekcije ispale u B diviziju.