Kadeti Crne Gore savladali Kipar

Piše: Ognjen 956 pregleda Dodaj komentar

Kadetska reprezentacija Crne Gore savladala je nakon jedanaesteraca rezultatom 4:2 odgovarajuću selekciju Kipra u drugom kolu UEFA razvojnog turnira koji se održava u Albaniji.  Meč je u regularnom toku završen bez pogodaka.

Izrabranici Borisa Miličkovića tako su upisali prva dva boda na turniru u Albaniji, pa nakon dvije odigrane runde zauzimaju treće mjesto. Prvoplasirana je selekcija Albanije koja je upisala dvije pobjede, drugo mjesto pripada Kipru koji je sakupio četiri boda, dok selekcija Jermenija još uvijek nije osvojila bodove.

Na današnjem susretu naša selekcija imala je veći posjed lopte od protivnika, ali iz posjeda nisu došle prilike za postizanje pogotka. Protivnik je, sa druge strane u dva navrata imali priliku da pogode našu mrežu.

Sredinom drugog poluvremena Peskias našao se nakon kontranapada sam pred golimanom Carevićem ali je naš golman pročitao njegov dribling i pravovremenom intervencijom skinuo loptu protivničkom napadaču. Kiprani su pet minuta kasnije pogodili prečku, udarcem iz gužve kojoj je prethodilo klizanje našeg golmana.

“Sokolići” su u posljednjih deset minuta pokušali u dva navrata udarcima iz daljine preko Hota i Prenkočevića, ali je lopta u oba navrata završila pored gola.

U posljednjem meču na turniru naša selekcija će u utorak, 5. maja odmjeriti snage sa vršnjacima iz Jermenije.

Kipar – Crna Gora 0:0 (penali 4:2)