Kadeti bolji i od Kipra

Piše: Vladan 840 pregleda Dodaj komentar

kadeti crne gore rukometMuška kadetska rukometna reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas Kipar 21:14 (9:6, 5:4 i 7:4), u utakmici posljednjeg, sedmog kola 11. Mediteranskog prvenstva u Kijetiju, nadomak Peskare.

To je četvrti trijumf crnogorskih kadeta u dosadašnjem dijelu takmičenja. Savladali su i Libiju (20:14), Italiju (24:23) i Tursku (24:19), dok su poraženi od Francuske (22:21), Tunisa (20:11) i Egipta (29:10).

Izabranici trenera Milana Radovića protiv Kipra osvojili su maksimalnih pet bodova. Prema propozicijama, na Mediteranskom šampionatu utakmice se igraju u okviru tri trećine, koje traju po 15 minuta. Reprezentacija koja dobije trećinu osvaja bod, a trijumf na kraju meča donosi dva boda. Neriješen rezultat u trećini boduje se pola boda, dok remi na kraju donosi objema ekipama po bod.

Najefikasniji u pobjedničkoj selekciji bio je Mile Ćuzovoć sa šest, dok je Luka Vujović postigao četiri gola.

Crnogorski kadeti ligaški dio takmičenja završili su na četvrtom mjestu sa 19,5 bodova. Crna Gora će sjutra u 15 sati i 30 minuta igrati sa Turskom za treće mjesto na šampionatu.