Kadeti 3 od 3, protiv Islanda za četvrtfinale

Piše: Ognjen 704 pregleda Dodaj komentar

U16 reprezentacija Crne Gore ostvarila je i treći trijumf na Evropskom prvenstvu B divizije u Podgorici.

Četa Mladena Ostojića prilično lako je slavila protiv Bjelorusije 91:71 i zadržala maksimalan učinak i nakon treće runde.

Bjelorusija je mnogo bolje otvorila večerašnji duel i za prvih 90 sekundi napravila seriju 8:0. Nakon tajm auta naši su se brzo oporavili, uhvatili egal i sa četiri vezana poena u posljednjem minutu dobili prvu četvrtinu 22:18.

Već u drugoj četvrtini Crnogorci su pokazali da su daleko kvalitetniji sastav, a dvocifrenu prednost imali su prvi put u 17. minutu kada su košem Andrije Grbovića stigli do 36:25.

Svaku dilemu o pobjedniku naši momci riješili su u trećem periodu. Skupili su odbranu, spustili rivala na samo šest poena i stigli na plus 16 pred završni period i osigurali rutinski trijumf.

Stefan Vukčević je odigrao odličan meč, imao je 19 poena uz osam skokova, 17 poena ubacio je Grbović, dok je Đorđije Jovanović uz 13 poena imao i sedam skokova. Dvocifren učinak imao je još Petar Franeta koji je meč završio sa 10 poena.

Naša selekcija naredni meč igra sjutra. Rival će biti Island, a pobjeda bi značila i plasman u četvrtfinale.

Pored naše selekcije u C grupi maksimalan učinak ima još Danska, dok su Islanđani uz dvije pobjede upisali poraz.