Juniorska reprezentacija se revaširala Sjevernoj Makedoniji

Piše: Vladan 784 pregleda Dodaj komentar

Crnogorski juniori pobijedili su Sjevernu Makedoniju 68:59 u drugom prijateljskom meču u Verdeu.

Izabranici Darka Vujačića revanširali su se rivalu za sinoćnji poraz, a selektor je imao nekoliko promjena u sastavu.

Od starta je naš tim nametnuo ritam koji mu odgovara i stvorio je visoku prednost.

Poslije pet minuta bilo je 14:5, a u tom periodu naš sastav napravio je seriju 14:0, i stigao do 17:5.

Povratka za goste nije bilo, nakon dvije četvrtine rezultat je bio 25:15, a do odmora je razlika umanjena na devet poena – 38:29.

U trećoj četvrtini Crnogorci su dodali gas i riješili pitanje pobjednika.

Već u 25. minutu razlika je porasla na 45:31, a na kraju trećeg perioda bilo je 52:34.

Najveću prednost naši su ostvarili sredinom posljednjeg perioda +19 za 60:41.

Bojan Tomašević je odigrao odličan meč, završio je sa 26 poena, Viktor Vujisić je dodao 12 poena, Jovan Kljajić je uz 10 poena imao i devet asistencija.

Evropsko U18 prvenstvo A divizije biće održano u grčkom Volosu od 27. jula do 4. avgusta. Naša reprezentacija nalazi se u grupi B sa Rusijom, Litvanijom i Italijom.