Juniorke remizirale sa Angolom na oproštaju od SP

Piše: Ognjen 734 pregleda Dodaj komentar

Crnogorska juniorska rukometna reprezentacija završila je nastup u prvoj fazi Svjetskog šampionata u Rusiji.

Naše juniorke su u posljednjem kolu remizirale protiv Angole 22:22 i zbog slabije gol razlike završile su na petom mjestu grupe, a najbolje četiri idu u drugi dio prvenstva.

Naše su u većem dijelu meča jurile rezultat, a loša igra u finišu prvog poluvremena bila je presudna. Angola je serijom 5:1 stigla do prednosti od 15:11 nakon 30 minuta. Naše su u 50. minutu preokrenule kada je Bošnjak pogodila. Ipak Angola je na dva minuta prije kraja stigla do prednosti od 22:21, a Novaković je pet sekundi prije kraja poravnala.

Najefikasnija u našem timu bila je Ivana Novaković sa sedam golova, šest je dodala Lejla Bošnjak, po dva puta su use u strijelce upisale Đoković i Pavićević, dok su po gol dodale Čarapić, Konatar, Čavlović, Brnović i Jovićević. Ljubica Nenezić imala je devet odbrana.