Juniorke poražene od Njemačke, ništa od polufinala

Piše: Reprezentacija.me 675 pregleda Dodaj komentar

Snovi o medalji su raspršeni, jedna od najtalentovanijih generacija crnogorskog rukometa sa velike scene silazi bez odličja.

Ali, za utjehu je što odlazi sa biserom kakav se rijetko rađa – ako nekome nije bilo jasno kakvu igračicu imamo, nakon današnje partije protiv Njemačke zna da je Đurđina Jauković čudo.

Tek punoljetna Nikšićanka je igrala fenomenalno, postigla nevjerovatnih 20 golova i imala još četiri asistencije, ali je to bilo nedovoljno za trijumf. Izostala je pomoć saigračica, ni odbrana zbog umora nije bila na nivou, pa je Njemačka iskoristila znatno dužu klupu, slavila sa 29:26 i ostala u igri za polufinale.

“Imala sam samo jednu igračicu koja je bila spremna da igra i dala je 20 od 26 golova. Odbrana je bila loša, golmani su imali svega pet odbrana i ništa nisam mogla da uradim. Izgubile smo šansu za polufinale, ali ćemo pokušati da se spremimo za meč sa Rusijom i nadam se da ćemo pobijediti”, rekla je selektorka Maja Savić.

Djevojke koje su u kadetskoj konkurenciji prošle godine osvojile srebro na Svjetskom prvenstvu su bolje počele meč, povele 3:0, a na 5:1 je Savićeva bila prinuđena da traži tajm-aut.

Ništa se, ipak, nije promijenilo, sve do završnice poluvremena, kada je Crna Gora smanjila na 11:9 i imala igračicu više.

Ali, u ta dva minuta nije dala ni gol, a primila je dva iz sedmeraca. Pred sami odlazak na odmor se opet moglo smanjiti na minus dva, ali su Itana Grbić i Ema Ramusović prebrzo krenule u realizaciju, izgubile loptu, što je Njemačka kaznila pogotkom za 14:10.

Na početku nastavka je Džesika Johims odbranila zicere Dijane Ujkić i Ramusovićeve, a na drugoj strani su mrežu tresle izuzetno raspoložena Emili Belk (12 golova), Alina Grijsels i Paula Prior za ogromnih plus sedam (17:10). Do kraja je Jaukovićeva pokušavala sve što je mogla, vukla ekipu, ali se nije moglo prići na više od minus tri…

“Žao mi je što smo izgubile, promašile smo mnogo zicera. Teško mi je što nemamo šansu za polufinale, ali daćemo sve od sebe da budemo među šest najboljih ekipa. Pokušaćemo da pobijedimo Rusiju”, naglasila je Đurđina Jauković.

Crna Gora sjutra (17) igra sa Rusijom, koja je pobjedom nad Danskom (25:22) obezbijedila 1. mjesto u grupi 1.

Za 2. poziciju će se boriti Danska i Njemačka (sjutra u 15 časova).

Crna Gora – Njemačka 26:29 (10:14)

Valensija – Univerzitetska dvorana. Gledalaca: 300. Sudije: Luke i Paskval (Španija). Sedmerci: Crna Gora 7 (7), Njemačka 7 (7). Isključenja: Crna Gora 6, Njemačka 14 minuta.

Crna Gora: Zečević, Nenezić, Bulatović 2, Ujkić, Grbić 1, Arsenijević, Ramusović 1, Pejović, Čavlović 1, Senić, Pavićević 1, Prelević, Jauković 20 (7), Jovićević, Muratović.

Njemačka: Kohorst, Johims, Rajmer 2, Irmler 2, Berend, Grijsels 4, Rode 1, Vider 4, Cigenbajn, Prior 1, Belk 12 (7), Rutenbek, Burkholder, Pihlmajer 1, Ingenpas, Fridberger 2.