Juniorke ostale bez šanse za četvrtfinale

Piše: Ognjen 710 pregleda Dodaj komentar

Naša ženska juniorska reprezentacija doživjela je treći poraz na Evropskom prvenstvu B divizije u Austriji.

Nakon poraza od Turske 65:61 Crna Gora je ostala bez šanse da se domogne nekog od prva dva mjesta koja vode u četvrtfinale i ostavljaju u igri za plasman u A diviziju.

Izabranice Željka Vukićevića su protiv Turkinja odigrale fenomenalnu posljednju četvrtinu, vratile su se iz velikog minusa, ali su u posljednjem minutu napravile nekoliko grešaka koje su ih odvele u neuspjeh.

Turska je bila mnogo bolji rival u tri četvrtine meča. Dobile su rivalke prvu četvrtinu 20:12, naše su tokom drugog perioda prišle na 26:21, ali su do odmora otišle u minus od 15 poena, 40.25.

Bilo je i minus 20 u jednom momentu, a nakon 30 minuta 59:45.

Nijesu se Crnogorke predale, naprotiv, odigrale su nestvarnih devet minuta posljednjeg perioda. Napravile su seriju od 16:3 i pred posljednji minut prišle na 61:62. Imali smo do kraja dva napada, ali nijesmo stigli do poena, pa smo ostali bez nagrade za sjajan povratak u meč.

Marija Bakić je bila najefikasnija u našem timu sa 16 poena uz sedam skokova, 12 poena dodala je Dragana Živković, 11 Nataša Radović, a 10 Andrea Jovićević.

Crna Gora će na kraju grupne faze igrati protiv Austrije.