Juniorke odlično započele B Evropsko prvenstvo

Piše: Rajko 810 pregleda Dodaj komentar

Ženska juniorska reprezentacija Crne Gore bila je uspješna na otvaranju B Evropskog prvenstva.

Izabranice Željka Vukićevića pobijedile su Holandiju u prvom kolu 52:39. Odlična odbrana naših obilježila je ovaj meč kao i prva četvrtina u kojoj smo praktično nametnuli naš ritam.

Crnogorke su za prvih deset minuta primile samo tri poena, postigle 10. Holandija je na startu druge četvrtine uspjela da parira, prišla je na 10:9 i do poluvremena zadržala korak – 23:17.

Ipak u trećoj četvrtini odlična igra Crne Gore, pa je rezultat poslije 30 minuta bio 38:26. Serijom 8:0 na startu posljednjeg perioda crvene su riješile pitanje pobjednika jer su stigle do prednosti od 46:26.

Najefikasnija u našem timu bila je Anđela Bigović sa 15 poena uz 13 skokova, Dragana Živković je postigla 13 uz 10 skokova, dok je Marija Bakić imala 11 poena. Sedam poena dodala je Ajda Ličina, šest Nataša Radović.

Crnogorke u drugom kolu C grupe igraju protiv Danske.