Juniori u finalu, protivnik Srbija

Piše: Reprezentacija.me 774 pregleda Dodaj komentar

juniori vaterpoloJuniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore plasirala se u finale Evropskog prvenstva na Malti.

Crna Gora je danas u polufinalnom meču savladala Italiju 6:5.

Ogroman uspjeh ostvarili su naši juniori u tijesnoj utakmici protiv nadarenih Italijana, ali i sudijskih odluka u finišu utakmice.

U posljednju četvrtinu ušlo se u egalu, da bi Crna Gora povela 6:4, a Italijani na 3 minuta do kraja smanjili na 6:5. Tada su arbitri 3 puta zaredom Crnoj Gori svirali isključenja pri povratku na svoju polovinu, ali su naši juniori bili izvanredni sa igračem manje – “Azuri” su postigli samo 2 gola iz 13 situacija sa igračem više!

Crna Gora je uspjela da odbrani i posljednji napad, kada su Italijani imali 15 sekundi nade za gol i produžetke…

Bila je to jako dobra utakmica, borbena. Nijesmo imali mnogo prostora u napadu. Italijani su odigrali, očekivano agresivan presing, čime su nas udaljili od gola. Odbrana je odigrala sjajno, iznijela je teret polufinala, i zasluženo smo pobijedili. O tome dovoljno govori podatak da smo imali 16 igrača manje, a primili smo samo dva gola. To je itekako odlučilo prolaz“, rekao je selektor Mirko Vičević u izjavi za zvanični sajt Vaterpolo saveza.

Velika pobjeda naše juniorske reprezentacije. Potpuno zasluženo savladali smo Italiju i plasirali se u finale. Presudila je dobro postavljena odbrana kojom smo u potpunosti zaustavili šuteve Italijana. Ekipa je pokazala snagu i veliki kvalitet, odigrali su maksimalno koncentrisano tokom cijelog meča, i ja im čestitam na velikom rezultatu”, kazao je odmah nakon meča predsjednik Stručnog savjeta u Vaterpolo savezu Petar Porobić.

Izabranici selektora Vičeviča do finala došli su sa maksimalnim učinkom, a prije Italije savladali su Grčku, Rumuniju, Ukrajinu i u četvrtfinalu Španiju.

Rival Crne Gore u nedjeljnom finalu, u 18 sati i 30 minuta, biće selekcija Srbije, koja je u drugom polufinalu bila bolja od Mađarske 12:10.