Juniori srušili Ruse za prvo mjesto u grupi

Piše: Vladan 836 pregleda Dodaj komentar

Naša U18 reprezentacija pobijedila je Rusiju u drugom kolu B grupe Evropskog prvenstva.

Crnogorci su u dramatičnom meču nadigrali Ruse poslije neizvjesne završnice 81:79.

Na taj način izabranici Darka Vujačića osigurali su prvo mjesto u grupi kolo prije kraja, pošto su bolji međusobno i od Rusije i od Italije koji imaju po trijumf i sastaju se u posljednjoj rundi.

Naši će igrati u trećem kolu protiv reprezentacije Litvanije koja je doživjela dva poraza u dosadašnjem toku takmičenja.

Rusija je mnogo bolje otvorila večerašnji meč i uspjela je serijom 12:2 da sredinom prvog perioda stigne do 16:8.

Marko Kljajević je tada odgovorio sa osam vezanih poena i naši su počeli da igraju mnogo bolje. Poravnali su na 16:16, pa do kraja četvrtine preokrenuli na 22:19.

Negdje od sredine prvog kvartala odbrana našeg tima bila je na vrhunskom nivou. Rusija se mučila da dođe do poena, a naši su uspjeli da stvore dvocifrenu prednost na četiri minuta prije poluvremena 34:24.

Sedam poena bila je razlika nakon 20 minuta, a nije se mnogo promijenilo ni u trećem periodu, pa se u dio odluke ušlo uz prednost naših 60:54.

Posljednjih deset minuta bilo je nevjerovatno. Trojkaški obračun koji je na kraju pripao našim momcima. Prvo Jovan Kljajić i Bojan Tomašević ređali su trojke, a uzvraćao je Beloušov.

Završnicu meča igrali smo bez Kljajića koji je povrijedio zglob, ali je Vasilije Milović preuzeo odgovornost i pogodio dvije važne trojke za 81:74 na minut 35 prije kraja.

Rival je uspio da smanji na minus 2, međutim naši su sačuvali trijumf.

Kljajić i Tomašević su meč završili sa po 22 poena, Milović je dodao 14, Vujisić 13, ali svi su dali ogroman doprinos posebno u odbrani.

Posljednji meč grupne faze naši momci igraju sjutra protiv Litvanije od 15 i 45.