Juniori prvaci Evrope!

Piše: Reprezentacija.me 666 pregleda Dodaj komentar

Juniori_vaterpolo

Juniorska vaterpolo reprezentacija je na krovu Evrope – “ajkulice” su u finalu turnira na Malti savladali Srbiju rezultatom 7:5.

Srbija je povela sa 2:0 u prvoj četvrtini, ali je tim Mirka Vičevića brzo preokrenuo, napravio seriju od 5:0 i dva puta imao i po tri gola prednosti (5:2 i 6:3).

Protivnik je smanjio na 6:5 početkom posljednje četvrtine, ali je Bogdan Đurđić pet minuta i 22 sekunde prije kraja postavio konačan rezultat i obezbijedio titulu.

Đurđić je dao ukupno tri gola, a po dva puta su se upisali Stefan Pješivac i Blažo Mitrović.

Crna Gora je tako bez poraza završila šampionat, a trijumf protiv Srbije joj je bio ukupno šesti na turniru.

Bronzu je osvojila Italija koja je pobijedila Mađarsku sa 10:9.

Crna Gora – Srbija 7:5 (3:2, 2:1, 1:1, 1:1)

Crna Gora: Miloš Konatar, Marko Konatar -, Đurđić 3, Ćetković -, Popadić -, Pješivac 2, Ukropina -, Krivokapić -, Kriještorac -, Adžić -, Mačić -, Mitrović 2, Koelsko -.

Srbija: Filipović, Bakić, Janković, Joksimović 1, Toholj, Gvozdanović, Drašović, Andrejević 1, Jakšić 1, Manojlović 1, Stojanović, Jovanović 1, Osmanović.

(foto: wpolomne.org)