Juniori poraženi od Mađarske, sa Francuskom u osmini finala

Piše: Vladan 747 pregleda Dodaj komentar

Juniorska vaterpolo reprezentacija Crne Gore, igrači 2000. godište i mlađi, u trećem kolu Evropskog prvenstva na Malti poraženi su od Mađarske 12:11.

U prvom kolu poraženi smo od Hrvatske 13:9, dok smo u drugom bili bolji od Ukrajine 9:4. U osmini finala igraćemo sa Francuskom u srijedu od 16 sati.

Izabranici Miodraga Mirovića odlično su otvorili meč, vodili 3:1, na poluvremenu imali ogromnih 7:2. Mađari su uspjeli da priđu na 8:6, pred posljednjih osam minuta vodili smo 10:7, a onda stali u finišu.

Naš rival je napravio seriju od 4:0, uspjeli smo da izjednačimo preko Murišića, ali je pobjedu Mađarima donio Bobis 47 sekundi prije kraja meča.

U našoj selekciji najefikasniji je bio Vučurović sa 5 golova, Gardašević je postigao 3, a po jedan Drašković, Perković i Murišić. Kod poraženih istakao se Bobis sa četiri gola.