Juniori osmi u Evropi

Piše: Ognjen 818 pregleda Dodaj komentar

Naša košarkaška reprezentacija na osmom mjestu je završila nastup na Evropskom prvenstvu za juniore u Letoniji.

U posljednjem meču razigravanja Crna Gora je izgubila od Velike Britanije 70:68.

Za razliku od prethodnih duela izabranici Boška Radovića danas su odlično ušli u meč. Od starta su kontrolisali rezultat, ali i igru. Pad u posljednjoj četvrtini ipak je odveo naše u poraz za kraj odličnog šampionata, na kom su izgubili čak četiri meča na jednu loptu.

Prva četvrtina donijela je izuzetnu igru našeg tima i dvocifrenu prednost poslije deset minuta od 25:14.

Prvi pad u igri dogodio nam se u drugom kvartalu. Britanija koja nas je savladala i na otvaranju prvenstva uspjela je da se podigne i da do odmora smanji zaostatak na 41:38.

Pauza je više prijala našim momcima, koji su opet uspjeli da se odlijepe i stvore dvocifren višak, bilo je 61:51 nakon 30 minuta. Ipak start posljednjeg perioda bio je vrlo loš, pa smo višak vrlo brzo zamijenili minusom. 14:3 bio je parcijal koji je Britance doveo do prednosti.

Finiš je bio neizvjestan, naši su stigli preko Obradovića do izjednačenja na 68 poenu. Nakon sjajne odbrane imali smo napad da dođemo da vođstva, ali je Drobnjak pogriješio. Uslijedio je koš Raunda za vođstvo rivala, pa promašaj Kljajića za produžetak.

Jovan je inače ubacio 16 poena, a najefikasniji u našem timu bio je Obradović sa 17 poena i 11 skokova. Deset poena dodao je Drobnjak, sedam je ubacio Brnović, po šest Tomašević, Žižić i Titić.

Crna Gora je Evropsko prvenstvo okončala na osmom mjestu.