Juniori na startu EP poraženi od Rusije

Piše: Ognjen 671 pregleda Dodaj komentar
Foto - FIBA

Juniorska reprezentacija Crne Gore poražena je na startu Evropskog prvenstva u Slovačkoj od selekcije Rusije rezultatom 81:71.

Poveli su Rusi na samom startu sa 10:4, ali su odličnom igrom u oba pravca Crnogorci uspjeli da preokrenu na 20:18. Zastali su u drugom periodu pri samom kraju izabranici Nebojše Bogavca, pa su Rusi uspjeli da steknu visokih +11 (45:34).

Drugi dio igre mnogo bolje su otvorili igrači u crvenim dresovima i zonskom odbranom usporili ritam utakmice. Osvojene lopte i efikasni kontranapadi doveli su Vujovića i saigrače do značajno manjeg zaostatka, ali se ruski tim vratio na +10 (50:40).

Veoma brzo smanjili su serijom 5-0 Crnogorci prednost rivala, ali šut je fantastično služio Ruse i preciznošću su održavali od pet do deset poena prednosti. Prednost “Zbornaje” na nešto manje od četiri minuta do kraja 3. perioda porasla ja na +13 (59:46). Tada je tjm-autom reagovao selektor Bogavac.

Treća četvrtina završena je rezultatom 67:55. Dobro su otvorili poslednji period igrači Nebojše Bogavca i veoma brzo smanjili prednost rivala na jednocifren broj. Nisu se međutim predavali Rusi nakon brzih i lakih poena Crne Gore, vrativši razliku na +10. (69:59).

Ponovo odličan početak perioda imali su na startu četvrtog Crnogorci, ali su fantastičnim šutem za tri poena ruski igrači vraćali teško stečenih +10 tokom većeg dijela meča od kraja drugog perioda pa sve do završnice meča.

Nakon tajm-auta Bogavca Crnogorci odlično reaguju trojkom najboljeg strijelca Simonovića i smanjuju zaostatak na 74:67. Podršku Simonoviću u napadu pravio je Slavković, završavajući kontre pogocima za dva poena.

Konačan rezultat 81:71 i zaslužena pobjeda rivala. Crna Gora se sjutra veče od 20 sati i 15 minuta sastaje sa Njemačkom.