Juniori Crne Gore izborili plasman u elitnu diviziju!

Piše: Ognjen 925 pregleda Dodaj komentar

Muška juniorska reprezentacija izborila je plasman u elitnu diviziju evropske košarke – izabranici Nebojše Bogavca u polufinalu su savladali selekciju Slovačke 87:72 (22:19, 29:20, 11:16, 25:17) i u nedjelju će igrati za zlatnu medalju protiv Ukrajine koja je pobjedom protiv Mađarske 78:58 takođe, izborila plasman u A diviziju.  ”Crveni” su ostvarili sedmu pobjedu u  isto toliko mečeva na šampionatu u glavnom gradu Makedonije i nakon mlade reprezentacije koja je to uradila na šampionatu u Grčkoj, druga su crnogorska selekcija koja se vratila u elitnu diviziju evropske košarke. Uoči Evropskog prvenstva za kadete koje 12. avgusta počinje u Poljskoj, sve mlađe selekcije su u elitnom rangu evropske košarke.

junioriJuniori u finalu protiv Ukrajine imaju priliku da ponove uspjeh mlade reprezentacije i osvoje zlatnu medalju na šampionatu Evrope B divizije i to sa maksimalnim učinkom.

juniori3Ukoliko nastave trijumfalni niz i savladau Ukrajinu, Crna Gora bi prvi put od obnove državnosti u jednoj godini, osvojila dvije zlatne medalje na šampionatima Evrope B divizije.

Finale se igra u 21 sat, a za treće mjesto i plasman u A diviziju od 18 sati i 45 minuta igraće Mađarska i Slovačka.

U polufinalnom duelu, naša reprezentacija vodila je tokom čitavog meča, a Slovačka je bila u prednosti samo na početku meča (5:3) u 2. minutu.

Od tog trenutka sve je funkcionisalo sjajno u igri naše reprezentacija koja je na poluvremenu vodila 51:39 nakon što je Miloš Popović pogodio trojku.

Početak treće dionice pripao je Slovačkoj koja je napravila seriju 16:4 i došla do izjednačenja (55:55) u 35. minutu.

Crna Gora nije dozvolila preokret, već je serijom 12:0 koju je u 31. minut zaključio Milić Starovlah povela 67:55 i do kraja meča nije dozvolila protivniku da smanji zaostatak na jednocifren broj poena.

Rekordna prednost bila je minut i po prije kraja kada je Jakov Milošević pogodio za 87:71.