Jovetić srušio Real u 92. minutu! (VIDEO)

Piše: Ognjen 1.3k pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Sevilje pobijedili su na svom stadionu ekipu Real Madrida rezultatom 2:1 u velikom derbiju Primere!

Junak večeri bio je crnogorski fudbaler Stevan Jovetić!

Gosti su poveli golom Kristijana Ronalda iz penala u 67. minutu, a Sevilja je do izjednačenja došla autogolom Serhija Ramosa u 85. minutu.

A  onda na scenu stupa crnogorski reprezentativac Stevan Jovetić koji postiže pogodak za pobjedu u nadoknadi vremena!

Sevilja je krenula ofanzivno i konkretno od samog početka i bila opasniji tim.
 Na drugoj strani, Real je bio najopasniji preko tandema Benzema-Ronaldo. U prvih 45 minuta, Real je imao najbolju šansu upravo kada je Ronaldo posle asistencije Benzeme šutirao za malo pored gola.

I drugo poluvrijeme donijelo je veliku borbu na sredini terena, ne mnogo pravih prilika, ali je Sevilja ponovo bila ta koja je više prijetila, dok je Real čekao šansu iz kontri i grešaka domaćih.

Upravo je posle takve jedne situacije Real i došao u vođstvo. Karvahal je iskoristio grešku odbrane domaćih, prošao je po desnom boku, ušao je u šesnaesterac, a tamo ga je oborio golman Riko.

Sudija je pokazao na bijelu tačku, usledila je velika gužva i protest domaćih koji su tvrdili da je Karvahal pao preko Rika bez kontakta.

Ipak, sudija nije promijenio svoju odluku, a siguran izvođač najstrože kazne bio je Kristijano Ronaldo.

Horhe Sampaoli je momentalno reagovao izmjenom, Stevan Jovetić je zamijenio Vaskeza, a potom je i Sarabia ušao umesto Ibore.

Dobra igra Sevilji se isplatila u 85. minutu kada je Serhio Ramos postigao autogol. Sarabia je centrirao iz slobodnog udarca, a Ramos u želji da ispuca loptu, pogađa mrežu Kejlora Navasa.

Ovo su domaći navijači sa oduševljenjem dočekali pošto su ove nedjelje ”ratovali” sa Ramosom u meču Kupa kralja kad ih je kapiten Reala provocirao posle datog gola iz penala.

Taj pogodak dodatno je prodrmao domaće, Jovetić je imao opasan udarac, a potom je i Vitolo prošao po desnoj strani i vratio opasnu povratnu u peterac, ali je opasnost otklonjena.

Kada se činilo da će remi biti konačan ishod, Stevan Jovetić je ponovo pogodio mrežu Reala prelijepim udarcem sa preko 20 metara!