Jovetić asistirao u čudesnom preokretu Monaka!

Piše: Reprezentacija.me 847 pregleda Dodaj komentar

Još jednu sjajnu utakmicu odigrali su Monako i Lion.

Prije desetak dana u Kupu, “lavovi” su slavili u Monte Karlu 3:2, večeras u prvenstvu “kneževi” su se revanširali i slavili istim rezultatom, iako su gubili 2:0 i cijelo drugo poluvrijeme imali igrača manje.

Stevan Jovetić je igrao od 55. minuta, kada je zamijenio Falkaa, i učestvovao u akciji kod pobjedonosnog gola.

Gosti su silovito krenuli na stadionu “Luj II” i već nakon 28. minuta vodili 2:0, golovima Marijana Dijasa i Bertrana Traorea.

Monako je, međutim, uzvratio i preko Keite Baldea smanjio.

U 36. minutu bilo je 2:2. Falkaov šut iz penala zaustavio je Antoni Lopes, a kolumbijski Tigar uspio da odbijenu loptu sprovede u mrežu.

Vatrometno prvo poluvrijeme završeno je tako što je domaćin ostao sa igračem manje, jer je Keita Balde isključen zbog grubog faula nad Traoreom.

Lion je imao cijelo drugo poluvrijeme da iskoristi brojčanu prednost, a Monako dva puta mogao da preokrene – golman gostiju je odbranio opasne šuteve Ronija Lopesa.

Lopes je u 88. minutu konačno savladao prezimenjaka na golu gostiju, sjajnom dijagonalom sa ivice šesnaestarca, nakon akcije sa Jovetićem, i donio veliku pobjedu svom timu.

Monako je sada treći sa 50 bodova, Lion četvrti sa 48. Drugi je Olimpik Marsej sa 51, a PSŽ ubjedljivo prvi sa 62.