Jovanka Radičević razbila Krim, sjajan debi i za Itanu Grbić!

Piše: Ognjen 669 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Vardara su se vratile na pobjednički put u Ligi šampiona i odigrale možda i najbolji meč u poslednjih nekoliko mjeseci – večeras su deklasirale Krim 40:31, a za to je najzaslužnija bila naša Jovanka Radičević koja je imala super veče.  Naša reprezentativka je zabila čak osam golova šampionu Slovenije, koji je već nakon poluvremena položio oružje u Skoplju 21:12.

Indira Kastratović je odlično skockala ekipu, odigrale su domaće fenomenalno prvih 40 minuta, a onda su šansu dobile i mlađe igračice među kojima i naša Itana Grbić, koja je odmah po ulasku u 50.minutu bacila kokicu iskusnoj golmanki i već na svom debiju u Ligi šampiona podigla na noge ljubitelje rukometa u dvorani „Jane Sandanski“. U pobjedničkom timu se istakla Dembele sa sedam golova, Lekić je postigla šest, a Ihneva i Penezić po pet. Kod Krima Mavsar je bila najefikasnija sa osam golova, dok je Pino postigla tri manje.

Večeras je i Larvik demonstrirao moć protiv Viborga 31:18 i tako poslao jasnu poruku Đeru da se neće odreći prvog mjesta . Koren Rigelhut je bila najefikasnija sa pet golova, dok su po četiri zabile Brejvang, Mork i Vojtaš. Viborg je nastupio sa svega osam igračica, a najefikasnija je bila Gulden sa šest golova.