Jedinstvo Bemax slavilo u Podgorici

Piše: Reprezentacija.me 668 pregleda Dodaj komentar

Odbojkaši Jedinstvo Bemaxa izgubili su prvi set u sezoni na domaćoj sceni, ali su upisali i četvrtu pobjedu u isto toliko mečeva – derbi je, maltene, trajao samo jedan set, nakon toga su Bjelopoljci dominirali protiv Budućnosti Capital Plaze i u Podgorici slavili sa 3:1 (23:25, 25:15, 25:16, 25:14), u utakmici 5. kola Prve muške lige.

Podgoričani su osvojili prvi set u kojem su gosti vodili 16:13 i 21:18, ali su domaći serijom 5:0 preokrenuli na 23:21, a set završili asom Zvicera.

U drugom setu je neizvjesno bilo do 16:14 za Jedinstvo, kada su gosti serijom od 7:0 “pobjegli” na 23:16 i lako stigli do iznednačenja.

Budućnost je u trećem setu povela 10:6, imala je prednost i na tehničkom tajm-autu (12:10), ali je ponovo stala, na 13:13, kada je Jedinstvo serijom 8:0 prelomio i treći set.

U četvrtom setu dileme nije bilo, šampion je u laganom ritmu priveo meč kraju protiv već tada demoralisanog mladog tima Budućnosti…

Sjutra se u drugom meču 5. kola sastaju Bar volej i Sutjeska (19.30 sati).