Janović torpedovao Brešu, Jadran na korak od elite!

Piše: Ognjen 675 pregleda Dodaj komentar
Foto - Vijesti

Kakva noć na otvorenom bazenu na Škveru – vaterpolisti Jadran Carina na korak su od plasmana u Ligu šampiona nakon što su u prvom meču plej-ofa deklasirali favorita Brešu.

Novljani su slavili sa čak osam golova prednosti – bilo je 14:6 i imaju velike šanse da se domognu elite.

Pobjeda Jadrana nije senzacija, ali s ovolikom razlikom svakako jeste. Senzacija je i način na koji je crnogorski šampion odradio duel sa viceprvakom Italije, preplivao ga, razbio u oba pravca i na kraju mogao i ubjedljivije da trijumfuje.

Sjajnu noć je imao Nikola Janović, koji je postigao pet golova i pokazao da je pravi lider mlade ekipe iz Herceg Novog.

Jadran je odlično otvorio meč, poveo je sa 3:0, potom je imao i 6:2, a Breša je u finišu druge četvrtine prišla na minus dva (6:4).

To je, međutim, bilo sve što su uradili gosti iz Lombardije, pa je Jadran u drugom poluvremenu gazio protivnika.

Bilo je devet golova prednosti (14:5), a posljednji pogodak na utakmici Breša je postigla u posljednjim sekundama u napadu s igračem više. Taj gol, ipak, nije mogao da pokvari utisak – Novljani su po svemu što su uradili večeras zaslužili da se ove sezone probaju sa nekim od velikana u Ligi šampiona…

“Odigrali smo sjajan meč i čestitam igračima koji su radili odlično tokom sedmice i vidjelo se da im ova utakmica mnogo znači. Odbrana je bila ključ meča, iz nje smo dobili prostor za kontranapade, neke smo iskoristili, neke ne. Velika pobjeda za nas, sada se okrećemo regionalnom takmičenju, a onda ćemo misliti na revanš sa Brešom. Na dobrom smo putu da dođemo do elite, a ako dođemo do nje, možemo računati da na svom bazenu jurimo neke bodove“, rekao je trener Jadrana Vladimir Gojković za RTCG i nastavio:

“Realno, Breši je bio veliki problem što je dan pred meč ostala bez prvog golmana Del Lunga, ali smo se u prvom poluvremenu mi potrudili da razbranimo i rezervnog”, istakao je Gojković.

Pored Janovića, upisali su se i Aleksa Ukropina (tri gola), Vlado Popadić (dva), a po jednom su pogađali Bojan Banićević, Stefan Vidović, Miroslav Ranđić i Vladan Spaić.

Revanš je 17. oktobra u Italiji.

Jadran Carine – Breša 14:8 (3:1, 4:3, 4:1, 3:1)

Herceg Novi – Bazen “Jadran”. Sudije: Bender (Njemačka), Tiberiu (Rumunija). Igrač više: Jadran 8 (4), Breša 7 (3). Peterci: Jadran 1 (1), Breša 1 (1).

Jadran: Kandić (devet odbrana), Ukropina 3, Popadić 2, Kovačić, Vidović 1, Spaić 1, Banićević 1, Janović 5, Vavić, Ranđić 1, Petrovski, Pješivac, Popović.

Breša: Dian (12 odbrana), Guerato 1, K. Prešuti, Ranđelović, Molina 2, Rico 2, Damonte, Nora, N. Prešuti, Bertoli 1, Ubović, Napolitano.