Jak otpor “plavih” Đorđevićevom Bajernu

Piše: Ognjen 837 pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti izgubili su u Minhenu od Bajerna 85:82 u utakmici 9. kola Evrokupa.

Ekipa Saše Đorđevića je zadržala perfektan učinak, dok su Podgoričani upisali peti poraz.

Uvodni dio meča bio je u egalu, a onda su se Bavarci odlijepili u finišu prve dionice i stekli +7 (24:17).

Domaćin je tokom druge četvrtine održavao prednost, u jednom trenutku domaćin je imao i dvocifrenu prednost, ali je Budućnost do odlaska na odmor smanjila razliku na podnošljivih -5 (43:38).

Sličan ritam viđen je i za vrijeme trećeg kvartala. Budućnost je često rezultatski bila blizu, međutim Bajern je uspio da povrati deset poena prednosti pred odlučujuću četvrtinu (67:57).

Do tada “plave” je predvodio raspucani Nikola Ivanović, a onda je Nemanja Gordić preuzeo glavnu ulogu u posljednjoj dionici. Serijom koševa reprezentativca BiH, crnogorski prvak je došao do izjednačenja (74:74) pet minuta prije kraja susreta.

Nažalost, do potpunog preokreta nije došlo. Bajern je kroz penal završnicu priveo duel u svoju korist.

Po 15 poena u pobjedničkom sastavu dali su Kaninhem i Buker. Kod Podgoričana – Ivanović 27, Gordić 22.

Budućnost u posljednjem kolu grupne faze, za osam dana, dočekuje Lietkabelis i pobjedom u tom meču obezbijedila bi plasman u TOP 16 fazu.