Jadranova velika pobjeda na gostovanju u Rusiji

Piše: Ognjen 989 pregleda Dodaj komentar

U prvoj utakmici Lige šampiona u 2020. godini Jadran Carine je na gostovanju u Rusiji ostvario pobjedu protiv Sinteza rezultatom 11:15 (4:6, 3:4, 3:0, 1:5).

Već nakon prve ovogodišnje utakmice u regionalnoj ligi protiv ekipe Šapca naš tim se morao uputiti na dugo putovanju u Kazanj gdje ga je čekala prva ovogodišnja utakmica Lige šampiona protiv Sinteza. Jadranaši su na gostovanju nastupili bez dva veoma bitna igrača Đura Radovića i Dimitrija Obradovića koji su odsustvovali zbog povrede.

U prvoj četvrtini prava goleada na obije strane, čak 10 golova, ali ovaj put u korist Jadranaša pa je rezultat na kraju prvog dijela bio 6:4. Na startu dva gola zaredom Popadića. Nakon toga golovi Banićevića, Mijuškovića, Gardaševića i ponovo Banićevića. Samo na početku domaćin je poveo rezultatom 1:0, a sve nakon toga naši momci nisu ispuštali prednost.

U drugom periodu ponovo veliki broj golova ali Jadranaši ne ispuštaju prednost. Mrežu domaćina ponovo trese Gardašević, a nakon toga u listu strijelaca se upisuju Čagalj, Vučurovič i Averka pa je rezultat na polovini iznosio izvrsnih 10:7 u korist našeg tima.

Treći period domaćini skupljaju redove i teže je naći put do mreže Makasa, a takođe uspijevaju postići gol i smanjiti na 8:10. Na polovini trećeg perioda sreća na našoj strani pa igrač Sinteza promašuje peterac, međutim već u sljedećem napadu smanjuju rezultat na 9:10. U narednom napadu sjajni Spaić je izborio peterac ali koji ne koristi Averka. Na 2 minuta prije kraja trećeg perioda Sintez postiže gol i izjednačava rezultat na 10:10 kojim završava treća četvrtina.

Na početku posljednjeg perioda Brkić postiže gol i ponovo naš tim dovodi u vodstvo od 11:10. U sljedećem napadu za naš tim kapiten Petković postiže gol i povećava prednost našeg tima na 12:10. Petković nastavlja kapitenski, drugi njegov gol i ponovo 3 gola prednosti za Jadranaše na 4:30 do kraja utakmice. Odlična igra našeg tima se nastavlja, Gardašević uspjeva da izbori peterac a gol sa 5 metara postiže Averka i dovodi naš tim u vodstvo 14:10. Bomba Popadića na 2:27 do kraja utakmice za velikih 15:10. O dominaciji našeg tima govori i podatak da su domaćini prvi gol u posljednjoj četvrtini postigli 17 sekundi prije kraja i postavili konačan rezultat 15:11 u korist našeg tima.

U našem timu istakao se Popadić sa 3 postignuta gola.

Jadran već u subotu igra sljedeću utakmicu, na bazenu Instituta Igalo, dočekuje imenjaka iz Splita u okviru Regionalne lige. Utakmica je na programu u subotu 08. februara u 19:00 časova.

Sintez Kazan – Jadran Carine 11:15 (4:6, 3:4, 3:0, 1:5)