Jadran pobijedio i Vojvodinu!

Piše: Ognjen 684 pregleda Dodaj komentar

Serijom 5:0 u posljednjih 11 minuta utakmice vaterpolisti Jadran Carina su savladali Vojvodinu u Novom Sadu (8:5) i nastavili trijumfalni niz u regionalnoj A1 ligi.

Novljani, u čijem sastavu nije bilo Nikole Janovića, iznenađujuće su se mučili protiv skromnih Novosađana, ali su bodovi na kraju došli, jer Vojvodina nije pogodila mrežu crnogorskog šampiona skoro 14 i po minuta.

Jadran je od starta gubio, imao i dva gola minusa, a onda je nakon 5:3 za domaćina dodao gas i upisao četvrti trijumf u isto toliko utakmica.

Na 5:4 je smanjio Vlado Popadić do kraja treće četvrtine, a onda su u posljednjih osam minuta pogađali Nikola Moskov, Nikola Vavić, Popadić i na kraju Stefan Pješivac.

Rezultati 4. kola: Vojvodina – Jadran Carine 5:8, Primorje – Partizan 15:3, Radnički – Jug 5:16, Mladost – Crvena zvezda 8:3.

Tabela: Jug, Jadran Carine 12, Primorje 9, Partizan 7, Crvena zvezda 6, Mladost 4, Mornar 3, Radnički, Vojvodina, POŠK 0.

Vojvodina – Jadran Carine 5:8 (3:1, 1:2, 1:1, 0:4)

Novi Sad – Bazen Slana bara. Sudije: Štampalija, Balažević (Hravtska). Igrač više: Vojvodina 3 (1), Jadran Carine 6 (4).

Vojvodina: Vitorović (11 odbrana), Marić, Šiman 2, Tubić, Tenenbojm, Prekogačić, Gvozdanović 1, Ćatović 2, Trkulja, Porobić, Rogač, Marčeta, Filipović, Šćepanović.

Jadran Carine: Kandić (osam odbrana), Ukropina 1, Popadić 2, Kovačić, Vidović, Moskov 2, Banićević 1, Vavić 1, Gardašević, Ranđić, Petrovski, Pješivac 1, Popović (četiri odbrana), Spaić.