Jadran nije uspio: Nakon remija, trofej ide u Francusku

Piše: Vladan 867 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolisti Marseja osvojili su Evrokup, nakon remija u Nikšiću  sa Jadran Carinama 7:7 (2-2; 3-2; 0-1; 2-2).

Prvi meč gosti su dobili sa 9:8.

Jadran je u drugoj dionici dva puta vodio, ali je francuski tim oba puta imao odgovor, tako su pred kraj prvog poluvremena uspjeli da dođu na samo gol zaostatka-5:4

Domaćin na startu treće dionice nije iskoristio igrača više, nakon toga Vukićević je realizovao napad sa igračem više i poravnao na 5:5.

Radović je pet minuta prije kraja donio novo vođstvo Novljanima, potom  Novljani ponovo nijesu iskoristili napad s igračem više, da bi Istiski postigao gol za izjenačenje- 6:6.

Kovačević je na samo dva minuta prije kraja donio preokret, ali je u narednom napadu Radović izjednačio 7:7. Ipak, Marsej je odolio do kraja i stigao do trijumfa.

Najzaslužniji za pobjedu gostiju bio je crnogorski reprezentativac Miloš Šćepanović sa 12 odbrana.

Jadran Carine: Kandić (devet odbrana), Popadić 1, Obradović 1, Averka 1, . Gardašević 2, Đ. Radović 2.

Marsej:  Izdinski 1, Đurđić 1, Kovačević 2, Vukičević 1, Kamarasa 2.