Iznenađenje na startu – Brest osvojio dva boda u ”Morači”

Piše: Ognjen 785 pregleda Dodaj komentar

Rukometašice Budućnosti poražene su na startu Lige šampiona – Brest je slavio u ”Morači” 35:32 (16:17) i iznenadio naše šampionke na startu 25. sezone u elitnom takmičenju. Loša igra u odbrani i činjenica da je Budućnost primila čak 35 golova, na kraju su odlučili pobjednika, iako su izabranice Dragana Adžića u nekoliko navrata imale i tri gola prednosti. Budućnost će u narednom kolu, 13. oktobra, biti gost Bitighajma.

Francuski tim do pobjede vodile su Ana Gros sa sedam i Polin Koatanea sa šest, dok su po pet golova postigle Monika Kobilinska, Korali Lasurs i Evgenija Minevskaja.

Najefikasnija u našem timu bila je Đurđina Jauković sa osam, dok su Jovanka Radičević i Majda Mehmedović postigle po šest golova.

Brest je bolje otvorio duel i poveo 2:0, a istu prednost imao je u još dva navrata (3:1, 4:2).

Uslijedio je period najbolje igre našeg tima i serija od pet vezanih golova, u kojoj je dva gola postigla Jauković, po jedan Raičević, Lazović i golmanka Rajčić, za tri gola viška (7:4) u 9. minutu.

Tri gola prednosti, izabranice Dragana Adžića održavale su do samog finiša prvog poluvremena (17:14, 29. minut), ali su Gros i Kobilinska do velikog odmora, zaostatak svog tima svele na samo gol – 17:16.

Milena Raičević i saigračice posljednji put tri gola prednosti imale su u 35. minutu kada je na semaforu pisalo 21:18, nakon šestog pogotka Mehmedović.

Brest je do izjednačenja (22:22) došao u 41. minutu kada je prvi gol postigla Mange, a ispostavilo se da je do nedostižne prednosti došao u 52. kada je Koatanea svojim šestim golom donijela tri gola viška (30:27).

BUDUĆNOST – BREST 32:35 (17:16)

PODGORICA – Sportski centar ”Morača”. Gledalaca: 2.000. Sudije: Lah, Sok (Slovenija). Sedmerci: Budućnost 6 (5), Brest 5 (5). Isključenja: Budućnost 6, Brest 6 minuta.

BUDUĆNOST: RAJČIĆ 1 (10 odbrana), Sando (1 odbrana), Babović, RADIČEVIĆ 6 (2), Konatar, JAUKOVIĆ 8, Pletikosić 1, Vujović, Džaferović, LAZOVIĆ 4, Premović, BRNOVIĆ, Bulatović, Ramusović, MEHMEDOVIĆ 6, RAIČEVIĆ 6 (3).

BREST: Kiniju, TOFT (8 odbrana i sedmerac), Moni, Tublan, Le Ar, GROS 7 (1),