Ivana Nikolić svjetska kadetska vicešampionka

Piše: Ognjen 913 pregleda Dodaj komentar

Srebrnu medalju na Svjetskom kadetskom prvenstvu u džudou, u Santiago de Čileu, prvog dana takmičenja, osvojila je Ivana Nikolić u kategoriji do 40 kg.

Ona je u finalnom meču, koji je završen kasno sinoć po našem vremenu, poražena od Ruskinje Marine Vorobeve.

U meču u kome su svi očekivali da će ići u „golden score“ jer do pred sam kraj meča nije bilo poena, ni na jednoj ni na drugoj strani, ali je desetak sekundi prije kraja, odlična Ruskinja plasirala tehniku gušenja i sudija je morao da prekine meč i proglasi Vorobevu za svjetsku šampionku kategorije do 40 kg.

Ivana je u polufinalnom meču savladala drugu Ruskinju Glafiru Borisovu, dok je Vorobeva u polufinalu slavila protiv aktuelne evropske vicešampionke Ukrajinke Anastasije Balaban.

Prethodno naša reprezentativka je bila bolja od Argentinke Mikaele Rojas i Ane Bijelić iz Srbije.

Poredak kategorije do 40 kg: 1. VOROBEVA, Marina (RUS) 2. NIKOLIC, Ivana (MNE) 3. BALABAN, Anastasiia (UKR) 3. VERSTRAETEN, Jente (BEL) 5. KULYM, Sara (KAZ) 5. BORISOVA, Glafira (RUS) 7. BJELIC, Ana (SRB) 7. VERA, Maria (VEN)