Ivan Koljević trojkom donio pobjedu Lovćenu

Piše: Vladan 777 pregleda Dodaj komentar
Foto : ABA LIga2

Iako je do poluvremena stekao zavidnu prednost, Lovćen se „kockao” u drugom poluvremenu, pa je Krka uspjela da utakmicu uvede u neizvjesnu završnicu.

Ekipa iz Novog Mesta je došla na svega dva poena zaostatka na 54 sekunde prije kraja (72:70). Ipak, Ivanu Koljeviću nije zadrhtala ruka, jer je samo deset sekundi kasnije pogodio trojku koja je odlučila pobjednika.

Cetinjani, dakle, nijesu kažnjeni od favorizovanog rivala za opuštanje u finišu, i to nakon deset poena prednosti na samo tri minuta do kraja.

Lovćen je pobjedom nad Krkom došao do skora od pet pobjeda i sedam poraza, dok je ekipa iz Novog Mesta u zoni plej-ofa, pošto ima osam pobjeda i samo četiri poraza.

U narednom, 13. kolu, Lovćen će gostovati u Ohridu u srijedu, 10. januara.

Lovćen – Krka 78:73 (23:16, 19:13, 19:22, 17:22)

Lovćen: Latković, Popović 9 (5-5), Radunović 5, Vrbica 19 (13-11), Baćović 5 (2-2), Lopičić, Jelenić 12, Albijanić 9 (1-1), Knežević 8 (2-1), Koljević 11 (3-3), Borilović, Vujović.

Krka: Šiška, Marineli 7, Škedelj, Osolnik 2, Bratož 4 (4-2), Cinac 15 (4-4), Dimec 9 (4-3), Đapa 17, Jošilo 16 (5-3), Kovačević 3, Fifolt.