Istorijska pobjeda Sutjeske, Nikšićani slavili u Ljubljani

Piše: Vladan 664 pregleda Dodaj komentar

Sutjeska je upisala prvu, istorijsku pobjedu u debitantskom nastupu u ABA ligi, i to u gostima – Nikšićani su večeras slavili u Ljubljani protiv Olimpije sa 61:60.

Pobjedonosni koš postigao je Nemanja Vranješ 0,3 sekunde prije kraja.

Mogli su Nikšićani i bez drame da dođu do uspjeha u “Stožicama”, ali su izabrali teži put i u trećem pokušaju došli do prve pobjede u regionalnom takmičenju.

Sutjeska je vodila 59:50 na pet minuta prije kraja, a onda nisu dali koš do posljednjeg napada. Prethodno je Rajt položio za 60:59, a ekipi iz grada pod Trebjesom ostale su nepune četiri sekunde.

Nakon tajm auta Dušana Dubljevića, lopta je došla do Vranješa koji je prelijepim floterom donio veliki trijumf Nikšićanima.

Tokom meča Sutjeska je uglavnom imala prednost, još od druge četvrtine koju je dobila sa 16:8.

Upravo je Nemanja Vranješ sa 18 poena bio najefikasniji u redovima naše ekipe, dok je 11 koševa dodao Pavlićević.

U domaćem timu 11 poena Zakisa, odnosno 10 Nikolića.

Sutjeska će u subotu od 17 sati dočekati Metalac.