Ispisana istorija – Budućnost šampion ABA Lige!

Piše: Rajko 1.1k pregleda Dodaj komentar

Košarkaši Budućnosti ispisali su istoriju!!!!!!! Budućnost je prvi put u istoriji šampion ABA lige! Savladana je Crvena Zvezda 77-73u četvrtom finalnom susretu.

Meč je počeo tvrdo što je bilo i očekivano. Teško su se postizali poeni na oba koša.

Za tri minuta nijesu viđeni poeni iz igre.

Zatim su Nikolić, Gibson i Šehović trojkama otvorili dobro šutersko veče pa je nakon toga Budućnost stekla prednost i stigla na 18-9.

Nakon toga je i Zvezda uzvratila u istom ritmu, pa su trojke pogodili Janković i Ročesti za 18-15.

Do kraja prve četvrtine pogodili su Gordić i Lendri za 22-15 za Budućnost.

Druga četvrtina se igrala u poenterskim serijama. Prvo je Zvezda napravila seriju od 6-0 nakon koje je trener “plavih” pozvao tajm-aut da razbudi momke. Reakcija je uspjela, Budućnost je uzvratila istom serijom poena od 6-0.

Nakon toga je u mini seriji opet bila Zvezda koja je odličnom igrom u reketu uspijevala da napravi 5-0 i prvi put na meču stekne rezultatsku prednost.

Na desetominutnu pauzu se otišlo pri rezultatu 38-35 za Zvezdu.

Nastavak je igre je bolje otvorila Zvezda koja je napravila malo osjetniju prednost od osam poena.

Međutim, uslijedila je reakcija košarkaša Budućnosti, Nikola Ivanović je vezao pet poena pred kraj četvrtine pa je Budućnost na pauzu pred posljednji period igre otišla sa tri poena 60-57.

Dosta isprekidana igra, dosta faulova u posljednjoj četvrtini. Budućnost je napravila prednost koju je održavala.

Vidan je bio umor i na jednoj i na drugoj strani. Teško su se postizali poeni.

Na minut ipo do kraja seriju od sedam poena Zvezde za rezultatsku neizvijesnost do samog kraja meča zaključio je Dobrić šutem za tri poena.

Zvezda je na minut do kraja meča napravila dvije katastrofalne greške. Prvu je Ročesti izgubio loptu što je kaznio Nikola Ivanović a onda je Branko Lazić u sljedećem napadu napravio loš potez i poklonio loptu igračima Budućnosti.

Novi napad Budućnosti u poene je pretvorio odlični, odlični Nikola Ivanović.

Ni naredni napad Zvezda nije iskoristila što je Budućnost praktično dovelo pred istorijsku pobjedu i osvajanje ABA lige, ujedno i plasman u Evroligu.