IMZE: Peto uzastopno zlato za Mariju Vuković!

Piše: Rajko 846 pregleda Dodaj komentar

Crnogorska atletičarka, Marija Vuković, osvojila je zlatnu medalju u skoku u vis, na Igrama malih zemalja Evrope.

Marija je skokom od 186 centimetara nastavila niz i osvojila peto uzastopno zlato na Igrama.

Irena Bošković, koja se takođe takmičila u skoku u vis, takmičenje je završila na sedmom mjestu, skokom od 165cm.

Tomaš Đurović, crnogorski reprezentativac u bacanju kugle, osvajač je srebrne medalje hicem od 19,40 m. Bob Bertemes iz Luksemburga osvojio je zlato bacivši kuglu 20.57m,  dok je na trećoj poziciji završio Islanđanin Guđnason rezultatom 17.83 metra.

Naš drugi takmičar u bacanju kugle, Risto Drobnjak, završio je takmičenje na četvrtoj poziciji, sa rezultatom 16.01 metar.

Bronzanu medalju u bacanju koplja osvojila je Ana Bošković rezultatom 42.10 metara.

Kristijan Subotić i Luka Rakić, naši predstavnici u sprintu na 100 metara, nijesu uspjeli da se plasiraju u finale trke.

Srđan Marić i Edin Erović, koji su se takmičili u trci na 400 metara, takođe se nijesu domogli finala.

U trci na 800 metara, Aleksandar Miletić je zauzeo sedmu poziciju sa rezultatom 2:01:86.