Igor Jovović: Moraćemo da nastupimo timski, da vjerujemo u pobjedu

Piše: Vladan 713 pregleda Dodaj komentar

Velikom pobjedom protiv Banvita, košarkaši Budućnost Volija potvrdili su odlične partije na startu ABA lige.

Sa skorom 4-1 dijele lidersku poziciju sa Crvenom zvezdom i Cedevitom, a upravo je ovaj drugi tim naredni rival Podgoričana. Derbi 6. kola odigraće se u ’’Morači’’, stiže ekipa koja ove sezone igra Euroligu, inače veliki dužnik ’’plavih’’ nekon prošlosezonske eliminacije u polufinalu regionalnog takmičenja. Dakle, svi elementi su tu da navijači dođu u velikom broju i uživaju u košarkaškom spektaklu.

’’Nastavljamo seriju teških utakmica. Derbi kola se igra u Podgorici. Iskoristio bih priliku da pozovem publiku da dođe u što većem broju jer nam je potreban taj vjetar u leđa protiv sjajne ekipe Cedevite. To je ekipa koja je napravljena da igra Evroligu, nalaze se u dobrom ritmu nakon pobjede nad Crvenom zvezdom. Protiv Olimpijakosa koji je sastavljen da igra završnicu Evrolige, uspjeli su da 27 minuta budu u egalu. To dovoljno govori o njihovim kvalitetima. U tom meču moramo biti pravi u više segmenata, moramo odbranu zadržati na nivou iz prethodnih duela. Moramo dobro obezbijediti defanzivni i ofanzivni skok protivnika, jer imaju dosta kvalitetnu unutrašnju liniju. Glupo bi bilo da bilo šta obećavamo, osim ekstremne borbe i motivacije koja će se vidjeti od prvog minuta meča’’, kazao je trener Budućnost Volija Igor Jovović i dodao…

’’Uspjeli su da zadrže bazu. Tu su i Gordić i Pilepić, zatim Babić, ekstra kvalitet su donijeli Vajt i Pulen. Bilan igra sjajno na startu sezone. Popunjena ekipa, sa po dva igrača na svakoj poziciji. Teško je napraviti adekvatnu analizu njihove igre, jer uvijek neki novi pojedinac napravi probleme. Tako da ćemo morati da nastupimo timski, da vjerujemo u pobjedu 40 minuta’’, naglasio je Jovović.

Rezultati u prvim kolima evropskih takmičenja pokazuju da se u ABA ligi igra izuzteno kvalitetna košarka.

’’Olimpija je pobijedila ekipu Trenta, koja je prije 15 dana savladala sa 20 razlike euroligaša Laboral Kuču. Mi smo napravili veliko iznenađenje trijumfom nad Banvitom. Vidjeli ste sinoć da je Crvena zvezda dobila prvaka Francuske 20 razlike, Cedevita se držala 27 minuta na terenu Olimpijakosa. Dakle, suvišno je govoriti, ova liga je izuteno jaka’’, zaključio je Jovović, prenosi Portal Analitika.