Piše: Ognjen 288 pregleda Dodaj komentar
eurocupbasketball.com

Košarkaši Budućnosti Voli pobijedili su Ulm 73:68, u četvrtom kolu Evrokupa.

“Plavi” su težak meč prelomili u finišu u trenucima kada je njemački tim uhvatio potpun priključak.

Kod rezultata 67:65 trojke su pogodili najprije kapiten Suad Šehović, a potom i Nikola Ivanović, kada je i definitivno meč riješen.

Budućnost Voli odlično je počela utakmicu i upravo nošena Ivanovićem, koji igra u fenomenalnoj formi na početku sezone, vodila 23:11 nakon 10 minuta.

Na početku druge četvrtine bilo je 29:15 za “plave”, ali se potom Ulm probudio i smanjio do poluvremena na 37:33.

Diktirali su Podgoričani tempo i tokom drugog poluvremena, imali 12 poena viška.

Međutim, uporni gosti iz Njemačke uspjeli su da se vrate u utakmicu i dođu na poen zaostatka, i pored važnih trojki kapitena Šehovića.

Kada se meč odlučivao, Budućnost Voli je ipak pokazala da je kvalitetniji tim i obezbijedila trijumf.

Najefikasniji u taboru “plavih” bio je Nikola Ivanović sa 21 poenom, dok je 13 dodao Suad Šehović.

Budućnost u sljedećem kolu za sedam dana gostuje Mornaru.