Hrvatska slavi Subašića, vatreni idu na megdan Rusiji!

Piše: Ognjen 617 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Hrvatske nastavljaju put na Svjetskom prvenstvu – “vatreni” su poslije boljeg izvođenja penala, u meču osmine finala, savladali reprezentaciju Danske ukupnim skorom 4:3.

Rezultat je poslije 120 minuta velike borbe bio izjednačen 1:1, a onda je u penal ruletu zablistao Danije Subašić odbranivši čak tri jedanaesterca.

Veliku šansu da odvede svoj nacionalni tim u četvrtfinale. u finišu drugog produžetka, propustio je Luka Modrić, čiji je udarac sa bijele tačke neutralisao Kasper Šmajhel.

Uvodni dio meča u Nižnjem Novogorodu bio je spektakularan, pošto su za četiri minuta igre postignuta oba pogotka. Danci su poveli pogotkom Jorgensena poslije svega 57 sekundi, da bi nedugo zatim Mandžukić poravnao na 1:1.

Hrvatska će u borbi za plasman u polufinale igrati protiv Rusije, koja je na sličan način izbacila Španiju.

HRVATSKA – DANSKA 1:1 (Mandžukić 4 – M. Jorgensen 1)