Hrvatska deklasirala Crnu Goru

Piše: Ognjen 805 pregleda Dodaj komentar

Crnogorska rukometna reprezentacija poražena je u Osijeku od Hrvatske 32:19 u prvom meču baraža za plasman na Svjetsko prvenstvo, pa će revanš u Podgorici sljedećeg četvrtka vjerovatno biti samo formalnost…

Naša selekcija dobro je parirala do posljednjih minuta prvog dijela igre.

Tada je uslijedio veliki pad i nakon vođstva Hrvatske 10:9 uslijedila je serija domaćih 7:1, koja je najavila ubjedljiv poraz u nastavku.

Preporođena i poletna, hrvatska reprezentacija u drugom poluvremenu je dotukla naše “lavove”. Stečeni rezultatski kapital povećala je besprekornom defanzivom i realizacijom. Bez većih padova, uz podršku prepune dvorane utakmicu je zaključila sigurnim trijumfom.

Realno, teško se i nešto više moglo očekivati imajući u vidu da smo večeras nastupili bez Vuka Borozana, Nebojše Simića, Vladana Lipovine i Rada Mijatovića.

Nemanja Grbović dao je četiri, dok su po tri pogotka upisali Miloš Božović i Stefan Čavor.

Pobjednički sastav sa po šest golova predvodili su Horvat i Štrlek.

Revanš je u četvrtak od 20 sati u Podgorici u dvorani “Verde”.