Hrvati slomili “ajkule” u posljednjim sekundama!

Piše: Ognjen 753 pregleda Dodaj komentar

Vaterpolisti Crne Gore poraženi su od Hrvatske 8:7 u drugom kolu grupe B Olimpijskih igara u Riju. Velika borba dvije selekcije na Marija Lenk bazenu, imali smo priliku da riješimo meč u našu korist, ali su se na kraju radovali Hrvati iako su ”ajkule” zaslužile makar bod.

Već u prvom napadu Hrvatska je povela preko Sukna. Na dva minuta do kraja četvrtine Darko Brguljan je poravnao, ali je Bukić vrlo brzo pogodio za novo vođstvo barakuda. Ipak, na šest sekundi do isteka Darko je ponovo bio precizan za 2:2.

Crna Gora je prvi put povela sredinom druge dionice a strijelac je bio Toni Petrović. No, u posljednjih 40 sekundi dva gola za Hrvatsku. Najprije je izjednačio Burić a preokrenuo Sukno.

Plus dva ”barakudama” donio je Lončar a onda je uslijedila odlična igra ”ajkula”. Janović je smanjio, a onda nakon što je Darko promašio zicer, Ivović je samo ugurao loptu u gol za 5:5.

Posljednjih osam minuta otvorili su Hrvati, Sukno je pogodio sa igračem više, ali smo uzvratili istom mjerom preko Draška Brguljana. Ponovo je Hrvatska iskoristila igrača više, sada je Lončar pogodio a 30 sekundi kasnije Šćepanović je sjajno spriječio istog igrača da pogodi za plus dva.

Na dva minuta i 40 sekundi do kraja fenomenalan pogodak Mlađana Janovića za izjednačenje. Golu Janovića prethodila je nova sjajna intervencija Šćepanovića, a i nakon gola Mlađana. Na 50 sekundi do kraja imali smo igrača više, tajm-aut je zatražio Gojković, ali ga nijesmo iskoristili, već smo primili gol na osam sekundi do kraja preko Bukića. Na kraju poraz od 8:7.

Hrvatsku su do pobjede, sa po dva gola, predvodili Sandro Sukno, Luka Bukić i Luka Lončar, dok su se po jednom u listu strijelaca upisali Damir Burić i Maro Joković. U crnogorskoj selekciji po dva pogotka postigle su Darko Brguljan i Mlađan Janović, a po jedan Antonio Petrović, Aleksandar Ivović i Draško Brguljan.

Podsjećamo, Crna Gora je u prvom kolu bila bolja od Francuske 7:4, dok je Hrvatska nadigrala SAD 7:5.

Pobjede u B grupi ostvarili su i vaterpolisti Italije i Španije. Italija je savladala Francusku 11:8, dok je Španija slavila u duelu sa selekcijom Sjedinjenih Američkih Država rezultatom 10:9.Crna Gora će u trećem kolu, u srijedu u 18 sati, igrati sa Italijom.