Hrabra Sutjeska remizirala u Bratislavi, majstorija Kojaševića!

Piše: Vladan 951 pregleda Dodaj komentar

Fudbaleri Sutjeske odigrali su neriješeno 1:1, u prvoj utakmici uvodne runde kvalifikacija za Ligu šampiona.

Domaći tim poveo je golom Šporara u 82. minutu, da bi u petom minutu sudijske nadoknade fenomenalnim udarcem sa preko 25 metara izjednačio Damir Kojašević.

Povremeni reprezentativac Crne Gore dao je jedan od najljepših golova u karijeri i šokirao navijače domaćeg tima, kada se čekao samo posljednji zvižduk glavnog sudije.

Prvak Crne Gore ostvario je odličan rezultat pred revanš, koji će odigrati za sedam dana kraj Bistrice i imati priliku da se plasira u sljedeću rundu kvalifikacija za elitno takmičenje.

Osim uvodnog dijela utakmice, kada je slovački tim propustio nekoliko dobrih prilika, Sutjeska je veoma dobro parirala favorizovanom rivalu.

Već poslije 40 sekundi Moha je bio sam pred golom Giljena, ali je promašio veliku priliku.

Potom je Sukotski opasno ugrozio gol Sutjeske. U toj situaciji je Nedić sa gol linije izbacio loptu u polje i spriječio pogodak.

Pred kraj prvog dijela dobar udarac sa distance Aleksandra Čavrića, Giljen je uspio da odbrani.

Dobru priliku za Sutjesku imao je Božo Marković, ali je oklijevao u 59. minutu u dobroj situaciji pred golom Slovana.

Potom su opasni bili i pokušaji Aleksandra Šofranca i Bojana Božovića glavom. Međutim, u obje situacije dobro je reagovao golman domaće ekipe.

Na sreću, Damir Kojašević je u završnici postigao divan pogodak i nema sumnje da će za sedam dana u Nikšiću biti sjajna atmosfera jer Sutjeska ima dobar rezultat i šansu da se plasira u drugu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona