Hrabra Crna Gora poražena od Danske

Piše: Reprezentacija.me 733 pregleda Dodaj komentar

Velika šansa za čudo je propuštena, rukometaši Crne Gore su nakon fenomenalna 54 minuta stali u posljednjih šest i izgubili od velike Danske sa 30:28.

“Lavovi” su igrali lavovski, na poluvremenu vodili 16:14, ali im je u finišu nedostajalo iskustva protiv velikana svjetskog rukometa.

Neke sudijske odluke u finišu su, takođe, bile diskutabilne, ali se drugo nije ni moglo očekivati.

U posljednjih šest minuta je postignut samo jedan gol, 72 sekunde prije kraja, kada je Henrik Toft-Hansen zatresao mrežu Rada Mijatovića, a čini se da su tome prethodili koraci Madsa Kristijansena.

Nemanja Grbović je dao sedam golova iz sedam šuteva, po četiri puta su mrežu tresli Vuko Borozan, Miloš Vujović i Vasko Ševaljević, tri puta Stefan Čavor, dva Vladan Lipovina, a po jednom Fahrudin Melić, Božo Anšelić, Branko Kankaraš i Bogdan Petričević.

Rade Mijatvić je blistao između stativa sa 17 odbrana, dok je kod Danaca najefikasniji bio Anders Egert sa šest pogodaka.

Crna Gora u srijedu u 17.15 časova igra sa Rusijom, a potrebna joj je pobjeda od tri gola razlike da bi prošla u drugu fazu i dobila lakšeg rivala u baražu za odlazak na Svjetsko prvenstvo u Francuskoj.

Igra u večerašnjem meču pokazuje da tim Ljubomira Obradovića može da ostvari taj podvig.