Hodžić: Vjerovao sam da mogu do svjetskog zlata

Piše: Vladan 852 pregleda Dodaj komentar

mario hodzicKaratista Omladinca je na kadetskom šampionatu svijeta osvojio zlatnu medalju u borbama, u kategoriji do 57 kilograma.

Osvajanjem zlatne medalje na karate prvenstvu svijeta u Gvadalahari sav trud, rad i veliko odricanje se isplatio“, kazao je novi svjetski prvak Mario Hodžić.

On je na kadetskom šampionatu svijeta osvojio zlatnu medalju u borbama, u kategoriji do 57 kilograma.

Karatista podgoričkog kluba Omladinac, petoplasirani na Evropskom prvenstvu u turskoj Konji, bio je slobodan u prvom kolu, a na putu do finala eliminisao je predstavnike Grčke 5:1, Engleske 7:1, Škotske 3:0 i Francuske 5:0, a u finalu i Italijana Pinta sa 6:1.

Hodžić je kazao da je vjerovao u sebe i da nijednog trenutka nije sumnjao u uspjeh.

Vjerovao sam u sebe, vrijedno trenirao i na kraju trud se isplatio. Zahvalio bih se selektorima Slobodanu Vlahoviću i Dragoljubu Fatiću, ljudima koji su mu pomogli da otputujem, porodici i treneru u Omladinciu Žarku Rakoviću, sparing partnerima“, rekao je Hodžić na konferenciji za novinare.

On je kazao da je takmičenje bilo teško, ali da nijednog trenutka nije posumnjao u svoj kvalitet.

Hodžiću je, kao znak pažnje za uspjeh u Gvadalahari, predstavnik firme Open trejd i butik Puma uručio komplet sportske opreme.

Selektor seniorske i juniorske reprezentacije u borbama Dragoljub Fatić je kazao da je zlatna medalja Hodžića veliki uspjeh, posebno imajući u vidu dominaciju i način na koji je došao do nje.

To je potvrda da se u karateu u Crnoj Gori radi na najbolji način. Tradicija osvajanja medalja na velikim takmičenjima nastavljena je i u Gvadalahari. Sve mečeve dobio je na efektan način, a svi koji su pratili finale bili su iznenađeni kako jedan dječak vodi borbu, tehnički i taktički“, rekao je Fatić.

On se zahvalio selektoru kadeta i karate klubu Omladinac na dobroj pripremi takmičara.

Imali smo peh jer Anja Jović zbog povrede nije otputovala. Ona je prvakinja Evrope i od nje smo očekivali medalju“, rekao je Fatić.

On je kazao da vjeruje da će državni organi prepoznati u crnogorskim karatistima vrhunske sportiste i da će se više okrenuti malim i uspješnim sportovima.

Selektor kadetske reprezentacije Slobodan Vlahović kazao je da nije iznenađen uspjehom Hodžića, navodeći da on ostvarivao rezultate u kontinuitetu.

Više puta bio je prvak Balkana i Mediterana, peti na EP. Taj kontinuitet kod nas malo ko ima. Možemo biti zadovoljni rezultatima i ostalih naših takmičara koji su ispadali u trećem i četvrtom kolu što je uspjeh imajući u vidu da je u pitanje SP“, rekao je Vlahović.

Predsjednik Karate saveza Vladimir Mrvaljević kazao je da crnogorski karate ima veliku i bogatu tradiciju dugu 40 godina i da je uvijek bio u u svjetskom i evropskom vrhu.

“Svi smo srećni što je Hodžić osvojio zlatnu medalju. Bio je briljantan, dobio je sve svoje protivnike na najbolji način. Na šampionatu je učestvovalo 100 država sa preko hiljadu i 300 takomiara, a mi smo u generalnom plasmanu završili na 12. mjestu. To je ponos za sve sportiste Crne Gore“, kazao je Mrvaljević.