Hodžić prvak svijeta

Piše: Vladan 875 pregleda 1 komentar

hodzicCrnogorski karatista Mario Hodžić osvojio je zlatnu medalju na kadetskom prvenstvu svijeta u Gvadalahari.

On je večeras u finalnom meču kategorije do 57 kilograma pobijedio italijanskog predstavnika 6:1.

Karatista podgoričkog kluba Omladinac dominirao je od početka do kraja meča i efektnim nožnim i ručnim udarcima došao do pobjede i titule prvaka svijeta.

Hodžić, koji je bio peti na Evropskom prvenstvu u Konji, bio je slobodan u prvom kolu, a na putu do finala eliminisao je predstavnike Grčke 5:1, Engleske 7:1, Škotske 3:0 i Francuske 5:0.

Od ostalih crnogorskih predstavnika, Konstantin Vujošević (preko 78) eliminisan je u trećem kolu, dok je Nenad Dulović nastup u kategoriji do 52 kilograma završio u četvrtom kolu.