Greškama u poraz: Mlađi omladinci izgubili od Rumunije

Piše: Vladan 830 pregleda Dodaj komentar

Mlađa omladinska fudbalska reprezentacija Crne Gore poražena je sa 3:1 u prijateljskom meču sa Rumunijom.

Jak vjetar nije bio saveznik igračima obje ekipe, a pogotovo se u takvim uslovima nijesu snašli ,,sokolići”, koji su greškama dozvolili protivniku da dođe do ubjedljivog vođstva. Na drugoj strani, ekipa Milorada Pekovića imala je nekoliko dobrih šansi, prije svih Nikša Vujanović kojem je golman gostiju odbranio jedanaesterac kod rezultata 0:1, kao i Matija Drinčić i Andrija Krivokapić, koji su pogodili prečku i dva puta stativu u finišu utakmice.

Gosti su do vođstva došli u 16. mintu, kada je Katalin Vajda iskoristio grešku ,,sokolića” na sredini terena. Zalihu su udvostručili u 53. minutu, ponovo preko Vajde, koji je ovog puta bio precizan poslije loše intervencije golmana Nikole Pejovića. Treći gol u mreži Crne Gore viđen je u 87. minutu, zahvaljujući majstoriji Aurela Žune iz slobodnog udarca sa oko 25 metara.

Konačnih 3:1 postavio je Luka Todorović u 93. minutu, takođe lijepim pogotkom iz slobodnog udarca sa dvadesetak metara.

– Uslovi za igru su bili veoma teški, jak vjetar je smetao i nama i njima. Iskoristili su šanse koje su imali i pobijedili. Zasluženo su pobijedili, ali mislim da je rezultat previsok, jer smo imali nekoliko odličnih šansi. Pravili smo dosta grešaka, trudićemo se da ih popravimo do naredne utakmice, rekao je selektor Peković.

Crna Gora i Rumunija naredni meč igraju u četvrtak od 11 časova na stadionu OFK Titograd.

CRNA GORA – RUMUNIJA 1:3

0:1 – Katalin Vajda 16′, 0:2 – Katalin Vajda 53′, 0:3 – Aurel Žun 87′, 1:3 – Luka Todorović 90’+3′

Crna Gora: Nikola Pejović, Matija Drinčić, Nemanja Šunjević (od 67. Aldin Muratović), Veljko Radenović, Abdel Osmanović, Novak Vuković, Petar Vukčević (od 67. Andrija Krivokapić), Ivan Bojović (od 55. Luka Todorović), Nikša Vujanović (od 81. Mijat Lambulić), Ivan Vukčević, Marko Šimun (od 55. Matija Račić).

Rumunija: Luis Ludušan, Aleksandru Sirbu, Andres Dumitresku, Gabrijel Baloka, Kristijan Tand (od 63. George Marin), Eduard Vraćiju (od 63. Loren Nica), Aleksandru Enake (od 87. Damijan Isak), Salvatore Marone (od 63. Kristijan Dumitru), Danijel Toma (od 24. Denis Rusu), Vlad Mitrea (od 46. David Mikulesku), Katalin Vajda (od 74. Aurel Žun).