Grčkom bolja u prvom, večeras drugi duel u Verde Complexu (17h)

Piše: Reprezentacija.me 940 pregleda Dodaj komentar

U prvom kontrolnom susretu nakon dva ciklusa priprema odrađenih u Pljevljima i Bijelom Polju, Crna Gora je poražena od Grčke rezultatom 3:1, po setovima 26:24, 21:25, 25:19 i 30:28. Meč je bio zatvoren za javnost, a selektor Crne Gore Veljko Bašić nije mogao da računa na primače servisa Marka Bojića, koji je imao problema sa leđima, i Marka Vukašinovića (koljeno).

Crna Gora i Grčka sjutra (utorak) od 17 časova takođe u Kompleksu “Verde” odigrati zvaničnu utakmicu, a Bojić će biti u sastavu. Direktan prenos utakmice biće na MNE Sport1 televiziji.

U prvom setu Grci su poveli 3:1, naši preokrenuli na 3:5, a selektor Grčke Andreopulos pri tom rezultatu zatražio minut odmora. Taj potez donio je rezultat, pa su Grci poveli 8:6 i 10:7, a naš selektor Veljko Bašić reagovao tajm-autom. Crna Gora je izjednačila na 10:10, pa povela 16:14, da bi Grci preokrenuli na 22:20. Poslije dva servisa kapitena Vojislava Ćaćića, te blokovima Božidara Ćuka i Ćačića Naše selekcija je povela 24:23. Uslijedio je tajm-aut Grčke, a nakon njega i tri uzastopna poena Helena i osvojen prvi set – 26:24.
Crna Gora je sjajno počela drugi set, povela 3:0, pa 6:1. Rajko Strugar je dobro upošljavao saigrače i veliku razliku naš tim je održavao do 20:14. Tada su Grci osvojili četiri uzastopna poena, a Bašić reagovao tajm-autom. Poslije toga Miloš Ćulafić je prošao vrlo težak smeč, a onda i dobro servirao i Crna Gora je ponovo došla do četiri poena prednosti. Protivnik je smanjio na 22:20, ali poslije asa Božidara Ćuka za 24:20, još jednom je vrlo inteligentno reagovao Ćulafić za 25:21 i izjednačenje u setovima.

Pitanje pobjednika trećeg seta praktično se nije postavljalo. Grci su poveli 3:1, Crna Gora preokrenula na 8:5, a Grci na 10:13. Nakon toga naši više nisu uspjeli da se vrate. Na kraju je bilo 19:25.

Najneizvjesnije je bilo u četvrtom setu, do pred sam kraj igralo se poen za poen. Crna Gora je povela 20:18, a Grci izjednačili na 20:20. Crna Gora je nakon toga propustila pet set-lopti, a Grčka iskoristila svoju prvu za 30:28 i pobjedu od 3:1.

Po završetku, odigran je još jedan set, koji su Grci dobili 15:12.

Crna Gora – Grčka 1:3 (24:26, 25:21, 19:25, 28:30)

Podgorica – Dvorana “Verde”. Sudije: Kovačević, Vučinić (Crna Gora).
Poeni iz napada: Crna Gora 49, Grčka 58. Poeni iz bloka: Crna Gora 12, Grčka 8. Poeni iz servisa: Crna Gora 3, Grčka 7.

Crna Gora: Minić, Babić, G. Ćuk 14, Strugar 2, Ćaćić 5, Radonić, Lakčević (libero), B. Ćuk 19, S. Bojić, Milić, Ječmenica 8, Ćulafić 16.

Grčka: Zizis, Zupani 11, Papadopulos 7, Filipov 3, Stivačtis, Petreas 5, Kokinakis (libero), Kumentakis 8, Raptis 1, Vulkidis 5, Pelekudas 8, Fragos 6, Protopsaltis 14, Papaleksiu 5, Andreopulos.