Gradski derbi pripao “plavima” – Radomir Đalović heroj Budućnosti!

Piše: Vladan 796 pregleda Dodaj komentar
Fudbaleri Budućnosti pobijedili su Mladost golovima Đalovića derbiju fudbalskog šampionata.

Radomir Đalović je heroj Varvara i Budućnosti. Iskusni napadač postigao je oba pogotka za plavo-bijele i donio je svom timu prednost od 11 bodova u odnosu na aktuelnog šampiona.

Dobro prvo poluvrijeme i furiozan finiš obilježili su derbi na Starom aerodromu. Budućnost je rano povela, već u četvrtom minutu Vujović je pronašao Đalovića za 1:0. Izabranici Mikija Vukotića nakon toga su potpuno kontrolisali igru, ali se Mladost u finišu vratila. Štoper Kopitović je bio precizan glavom devet minuta prije kraja i to je bila kapisla za ludilo u finišu. Oba su tima jurila trijumf, ređale su se šanse, ali je opet taj Đalović jedini bio precizan, pa je Budućnost na pravom putu da stigne do titule.

Sutjeska je ispustila vođstvo od 2:0 u Radanovićima protiv Grblja. Nikšićki tim je poveo golovima Bojana Božovića u 4. i Dejana Zarubice u 15. minutu. Smanjio je Ivan Jablan u 17,a isti igrač bio je strijelac izjednačujućeg pogotka u 64. minutu.

Zeta je u Golubovcima, golovima Pjetera Ljuljđuraja u 14, Miloša Krkotića u 34. iz jedanaesterca i Filipa Kukuličića u 90. minutu, savladala pljevaljski Rudar 3:0.

Pobjednika nije bilo u duelu Bokelja i Dečića,koji su u Kotoru igrali 1:1. Domaćin je poveo golom Jovana Vučinića u 72. minutu. Izjednačio je i postavio konačan rezultat Vule Vujačić u 87. minutu.

Lovćen je na Cetinju savladao Iskru 1:0 i zahvaljujući tri boda posljednju poziciju na tabeli ustupio bjelopoljskom Jedinstvu. Odlučujući pogodak postigao je je Marko Đurović u 67. minutu.

Jedinstvo je u Bijelom Polju poraženo od Petrovca 3:1. Petrovac je do sedmog trijumfa ove sezone došao golovima Benjamina Kacića u 12, Anđela Rudovića u 18. i Aleksandra Vujačića u 31. minutu. Jedini pogodak za Jedinsvo postigao je Irfan Šahman u 60. minutu.

Golgeter Mladosti, Admir Adrović i fudbaleri Budućnosti, Milivoje Raičević i Radomir Đalović, sa po sedam golova nalaze se na čelu liste strijalaca Telekom Prve fudbalske lige, u takmičenju za Trofej Radija Crne Gore.

Po gol manje, poslije 16 odigranih kola, postigli su Goran Vujović iz Budućnosti i napadač Dečića, Vule Vujačić.

Golgeter Petrovca, Aleksandar Vujačić strijelac je pet pogodaka, dok su se po četiri puta u listu strijelaca upisali Risto Radunović (Budućnost), Edvin Kuč (Dečić), Zoran Petrović (Mladost),
Anđelo Rudović (Petrovac), Veljko Vuković (Sutjeska), Miloš Krkotić (Zeta), Bojan Božović (Sutjeska) i Jovan Vučinić (Bokelj).

Radio Crne Gore, povodom jubileja 70 godina postojanja, pokrenuo je akciju trofej za najboljeg strijelca u Prvoj crnogorskoj fudbalskoj ligi.

Prvi trofej u sezoni 2013/14 osvojio je Stefan Mugoša u dresu Mladosti, a u naredne dvije golgeter Sutjeske Goran Vujović i Marko Šćepanović iz Mladosti.