Gordić: Gran Kanarija šansa za prvu pobjedu na strani

Piše: Ognjen 741 pregleda Dodaj komentar

Nakon četiri i po minuta igre u prvoj četvrtini meča sa Barselonom, Nemanja Gordić je morao na klupu zbog tri lične greške. Trener Budućnost Volija Aleksandar Džikić je u tom trenutku bio u problemu kako organizovati igru, jer nije imao ni Nikolu Ivanovića (povreda), a morao je Gordića da sačuva za drugo poluvrijeme.

Strateg “plavih” je, međutim, našao rješenje, rotirao je Petra Popovića, Seada Šehovića i Kotija Klarka, na kraju utakmice ih je i pohvalio da su “prelomili utakmicu kada su bili na terenu, jer je Gordić bio van igre”. Budućnost je ostala u igri sa velikim rivalom, čekala je da proradi šut, i dočekala u posljednjoj četvrtini.

A upravo je Gordić bio pokretač preokreta, ušao je sredinom posljednje četvrtine, pa je u seriji od 10:0, za vođstvo od 64:59, upisao dvije trojke i jednu dvojku, a onda je u posljednjem minutu asistirao Erlu Klarku, koji je, nakon što je fauliran, pogodio jedno bacanje za 65:61…

“U napadu nas veći dio meča nije služio šut, ali je proradio je kada je to najviše trebalo. Mislim da smo na kraju zasluženo pobijedili”, rekao je za “Vijesti” Gordić, koji je mač završio sa 12 poena, pet skokova i tri asistencije.

“Utakmica je bila dosta tvrđa u odnosu na prethodne, na manji broj poena. Mi, praktično, čitavu Evroligu igramo solidnu odbranu, ali svesti Barselonu na tako mali broj poena nije lako. Uz pomoć publike i dobre atmosfere, uspjeli smo u tome”, dodao je Gordić.

Budućnost je u seriji od tri pobjede kod kuće (Baskonija, CSKA, Barselona), a u sljedećem kolu ima novu priliku da se domogne i prve pobjede u gostima.

“Imamo šansu protiv Gran Kanarije, daćemo sve od sebe da ostvarimo prvu pobjedu na strani. Prije toga nam slijedi težak meč u ponedjeljak protiv Mege, od koje počinje težak raspored na nas”, zaključio je Gordić.

Težak raspored, jer slijede dva vezana gostovanja u Evroligi (Gran Kanarija, Efes), a onda i košarkaški šleger u Podgorici – 20. decembra dolazi Fenerbahče Željka Obradovića. Može li u “Morači” da padne još jedan velikan?

9,9 poena je prosjek Nemanje Gordića u 11 utakmica Evrolige. Ima i 4,09 asistencija i 2,5 skoka po meču. Plej Budućnosti ima bolji procenat šuta za tri poena (42,9%), nego za dva (40,3%)