Gordić: Bili su agresivniji i jači, publika je dala nevjerovatnu energiju

Piše: Ognjen 630 pregleda Dodaj komentar
Trener Cedevite Jasmin Repeša bio je razočaran igrom svoje ekipe protiv Budućnosti, naročito u posljednjoj četvrtini i da ako se to ponovi u Zagrebu, neće imati šanse da se vrate u borbu za finale ABA lige.

Iskusni stručnjak smatra da je njegovom timu nedostajalo čvrstine u završnih 10 minuta, kada se Zagrepčani nisu adaptirali na sudijski kriterijum.

Čestitam domaćinu na zasluženoj pobjedi, lakšoj nego što su i očekivali. Loše smo otvorili utakmicu, dozvolili lake šuteve i utrčavanja iza leđa. Uspjeli smo da se do poluvremena konsolidujemo, ali kada smo otišli na plus šest sredinom treće četvrtine smo bukvalno prestali da igramo. U posljednjoj dionici smo napravili samo dva faula do pred kraj. Sudije su dozvolili snažnu utakmicu u posljednjoj četvrtini, mi se nismo adaptirali, a Budućnost jeste. Ako budemo odigrali ovako mekano u Zagrebu naše šanse su nikakve da prođemo dalje. Manji problem je 0:2 u odnosu na naš loš odgovor na kriterijum u posljednjoj četvrtini. Kao ekipa smo odigrali ispod svog nivoa“, kazao je Repeša.

Nekadašnji igrač Budućnosti, a sada uzdanica Cedevite Nemanja Gordić istakao je da je njegov tim imao veće šanse da pobijedi u prvoj utakmici.

U teškoj smo situaciji jer gubimo 2:0. Budućnost je večeras zasluženo pobijedila jer su većim dijelom kontrolisala meč. Veće šanse da dobijemo meč imali smo juče. Bili su agresivniji i jači. Serija je daleko od gotove, a i dosta je zahtjevno igrati dva meča u dva dana. Ovo su teški mečevi sa dosta potrošnje. Istrošili smo se juče emotivno jer smo imali dobijen meč. Publika je još bolja bila večeras nego sinoć i dali energiju Budućnosti, naročito na početku, kada su pogađali teške šuteve i došli do samopouzdanja. Ako dobijemo sljedeći meč, dio pritiska prebaciće se na Budućnost i samo o tome razmišljamo”, istakao je Gordić.

Sljedeći meč igra se u subotu u Zagrebu, a u finale će ekipa koja prva stigne do tri pobjede.