Golubović sjajan u ”katalonskoj ludnici”, Todorović bolji od Dubljevića

Piše: Ognjen 595 pregleda Dodaj komentar

U derbiju 16. kola ACB lige Unikaha je, i pored poraza od Barselone, pokazala da se ne nalazi slučajno na vrhu tabele.

Tim iz Malage je u ”ludnici” u glavnom gradu Katalonije pružio sjajan otpor aktuelnom šampionu, koji je nakon produžetka i čak 20 postignutih trojki slavio ”NBA rezultatom” 114:110.

Unikaha je imala dva boda u džepu je je 3,5 sekundi prije kraja vodila 96:99. Barselona je izvela loptu sa strane, a Abrines je postigao nevjerovatnu trojku (video klip u prilogu) i tako donio svom timu dodatnih 5 minuta i šansu za trijumf.

Za pobjedu ”blaugrane” najzaslužniji su Huertas, Tomas i Džekson koji su ubacili po 19 poena, dok su na drugoj strani najefikasniji bili Tulson sa 25, te Marković i Grin sa po 17 koševa.

Odličan je u Unikahi bio i crnogorski reprezentativac Vladimir Golubović, koji je ostvario učinak od 14 poena, 6 uhvaćenih lopti i 3 asistencije (indeks 22).

Bilbao nastavlja sa sječom favorita. Baskijski tim je nakon Barselone srušio Valensiju 82:80, uz 7 poena i 2 skoka Marka Todorovića. Za poraženi tim Bojan Dubljević je postigao samo 4 poena za 13 minuta u igri.

Mursija je na svom terenu izgubila od Huventuda 70:77, a slabije nego obično odigrao je Nemanja Radović, koji je zabilježio 4 poena i 6 skokova.

Večeras u 19:30 časova Blagota Sekulić će sa svojim Tenerifeom gostovati Fuenlabradi.

U Leb Oro-u su sinoć igrala dva crnogorska igrača i oba su pretrpjela poraze.

Nikola Rakočević je u neuspjehu Valjadolida od Korunje 72:61 postigao po 4 pogotka i skoka, dok je Marko Grković u debaklu Klinkas Rinkona od Palensije 48:77 učestvovao sa 5 poena.