Golden Stejt velikim preokretom pobijedio Toronto u gostima za 1-1 u finalu NBA lige

Piše: Vladan 795 pregleda Dodaj komentar

Aktuelni šampion NBA lige Golden Stejt večeras je napravio brejk pobijedivši Toronto u gostima rezultatom 109-104.

Ključni dio utakmice viđen je u trećoj četvrtini kada je Golden Stejt napravio seriju 18-0 za veliki preokret a kasnije i pobjedu. Toronto je u drugoj četvrtini čak imao prednost od 12 razlike ali u nastavku je uslijedio veliki pad.

Najefikasniji igrač utakmice bio je lider domaćih Lenard ali njegovih 34 poena i 14 skokova nisu bili dovoljni i za drugu pobjedu na domaćem terenu.

U pobjedničkoj ekipi istakli su se Tomson sa 25 i Kari sa 23 poena a Tomsom je čak i ranije završio utakmicu zbog povrede lože.

Serija se sada seli na zapad gdje će Golden Stejt u noći između srijede i četvrtka u trećoj utakmici dočekati pobjednika Istočne konferencije i debitanta i NBA finalu.