Golden Stejt preživio: Lauri promašio šut za titulu u posljednjoj sekundi

Piše: Vladan 604 pregleda Dodaj komentar

Golden Stejt Voriorsi pobijedili su Toronto Reptorse u gostima rezultatom 105-106 u petoj utakmici finalne serije NBA lige i smanjili rezultat na 3-2.

Tim iz Ouklenda je bolje započeo meč a imao je čak i 12 poena prednosti u odnosu na šampionski tim Istoka.

Toronto je u finišu uspio da preokrene rezultat i tri minuta prije kraja vodio je 6 poena razlike ali je Golden Stejt sa tri trojke uspio da vrati prednost.

Domaći su prekinuli seriju gostiju pogotkom za dva poena, potom su gosti izgubili loptu i ostavili Torontu posljenji napad na utakmici koji je odlučivao o svemu. Na kraju je Lauri šutirao za tri poena iz ćoška ali bio je to veliki promašaj i Kari i ostali počeli su da slave.

Najbolji igrač u pobjedničkom timu sa 31 poen bio je Kari dok je u Torontu najbolji bio ponovo Lenard sa 26 poena.

Kevin Djurent je nakon pauze večeras prvi put ponovo zaigrao za Golden Stejt ali je zbog povrede morao napustiti teren u drugoj četvrtini.

Šesta finalna utakmica odigraće se u noći između četvrtka i petka u Orakl Areni u Ouklendu.