Piše: Reprezentacija.me 802 pregleda Dodaj komentar
balkan-handball.com

Naši rukometaši u inostranstvu, tačnije u Srbiji i Sloveniji imali su zapažene uloge.

Partizan je prošle godine pozajmio Aleksandra Glendžu Jagodini koji je odigrao sjajnu sezonu u timu iz centralnog dijela Srbije, a tako je nastavio i u ovoj u kojoj nosi crno-bijeli dres.

Bek iz Budve blistao je u pripremnom periodu sa 8 golova protiv Dinama iz Pančeva, a bio je i ponajbolji u svojoj ekipi u hali “Čair” protiv Železničara sa 7 golova, iako je Partizan izgubio utakmicu rezultatom 29:22.

Nišlije su od starta pokazale da žele pobjedu. Domaći su poveli u trećem minutu i do kraja meča samo su uvećali prednost. Do odlaska na odmor igrači u plavim dresovima sačuvali su osjetnu prednost. U nastavku meča raspucanom dvojcu iz Želje priključio se i Mladen Krsmančić. Odličan na golu bio je Zlatanović. Sa druge strane seriju od šest pogodaka napravio je Aleksandar Glendža, ipak ni to nije uspjelo da probudi ostatak ekipe. Domaći su četiri minuta pre kraja došli do najveće prednosti na meču bilo je +8 (27:19), a beogradski klub uspjeo je samo da ublaži poraz pogotkom u poslednjim sekundama meča.

U Sloveniji lider šampionata Koper, koga sa klupe vodi legendarni Veselin Vujović, dočekao je neugodnu Ribnicu za koji nastupa mladi bek iz Bara Risto Vujačić, ovogdišnje pojačanje trenutno trećeplasirane ekipe na tabeli.

Meč se pokazao kao pravi derbi, a Ribnica je pokazala da će biti tvrd orah svim ekipama u Sloveniji nanijevši prvi poraz favoritima za titulu u ovoj sezoni. Igralo se gol za gol, na poluvremenu je bilo +1 za domaće. U nastavku se vodila velika borba, vidjeli smo smijenjivanja u vođstvu, ali je penal napravljen nad Vujačićem odlučio meč u posljednjim sekundama, krajnji rezultat bio je 31:30. Vujačić je postigao 2 gola za svoju ekipu.