Galeb i Rudar slavili u derbijima, Budućnost Bemax bolja od Nikšića

Piše: Reprezentacija.me 531 pregleda Dodaj komentar

Nakon trećeg kola samo su odbojkašice Rudara neporažene u domaćem prvenstvu – izabranice Nataše Marković su u jednom od dva derbija kola, u Podgorici, savladale Moraču sa 3:2, iako su gubile 2:1 u setovima.

Morača je u taj-breku povela 4:2, ali je Rudar serijom 4:0 preokrenuo na 6:4, a onda je istom serijom stigao do nedostižnih 13:7 za treći trijumf u sezoni. Morača je, sa druge strane, doživjela prvi poraz.

U gradskom derbiju, Galeb je bio bolji od šampiona Luke Bar sa 3:1, mada je u jednom trenutku izgledalo da “sirene” hitaju za trijumfu, čak i ubjedljivom.

Naime, nakon dobijenog prvog seta (presudila je serija od 4:0 za vođstvo 18:14), Luka Bar je u drugom setu od 0:3 stigla do 10:3, imala je prednost i od 22:18 i 23:20, ali nije uspjela da privede set kraju. “Galebice” su serijom 5:0 u finišu stigle do izjednačenja u setovima, i to je bio prelomni trenutak meča, jer je ekipa Nikole Masoničića u naredna dva seta, maltene, rutinski stigla do pobjede protiv uzdrmanog šampiona.

Galeb je upisao drugu pobjedu, a Luka Bar prvi poraz.

U prvom meču današnjeg programa, Budućnost Bemax je pred svojim navijačima stigla do prve pobjede u sezoni, protiv Nikšića, koji je osvojio prvi set u sezoni, ali nije izbjegao treći poraz.

“Kao što sam najavio u pripremi meča, bili smo spremni za dug meč. Ovo je za nas veoma važna pobjeda na psihološkom planu i vjerujem da ćemo iz utakmice u utakmicu biti mnogo bolji”, izjavio je trener Budućnost Bemaxa, Ognjen Babalj.

Prva liga odbojkašica (3. kolo)

Budućnost Bemax – Nikšić 3:1 ( 25:19, 23:25, 25:12, 25:12)

Podgorica – Sala Medicinske škole. Gledalaca: oko 50. Sudije: Janjević Branimir i Batizić Branko (oboje iz Podgorice).

Budućnost Bemax: S. Sutaj, Drljević, Prelević, E. Sutaj, Đurović, Peković, Pejović, Kiković, Pavlović, Janičić, Savović, Šćekić, Bazović. Trener: Ognjen Babalj.

Nikšić: Nikolić, Nedić, M. Bojić, Knežević, Vasiljević, Mišović, Malagić, Vulanović, N. Bojić, Čolović, Otašević. Treneri: Nebojša Vulanović i Slavko Bojić.

Luka Bar – Galeb: 1:3 (25:19, 23:25, 17:25, 21:25)

Dvorana: SD “Topolica”. Gledalaca oko 80. Sudije: S. Simonovska i M. Vukčević (Bar)

Luka Bar: Petrović, Dević, Duraković, Cenović, Ratknić, Rovčanin, J. Rosić, M. Rosić, Vukoslavčević, Vuković, Čarapić, Knežević, Barjaktarović.

Galeb: Vujošević, Tuševljak, Tvrdišić, Ćaćić, Mašanović, Roganović, Stanišić, Kostić, Čavić, Bilatović, Barjaktarević, Vučićević, Marotić, Drešić.

Morača – Rudar 2:3 (18:25, 25:20, 25:21, 9:25, 11:25)

Podgorica – Dvorana: OŠ „Radojica Perović”. Gledalaca oko 100. Sudije: Kovačević Slobo i  Vučinić Dragana (oboje iz Podgorice).

Morača: Petričević, Dragović, Matanović, Benović, Roganović, Gigović, Rakočević, Miljanić, Kamčeva, Globarević, Vukićević, Krivokapić, Jašović.  Trener: Predrag Đonović.

AOK Rudar: Bojović, Čakar, Vučetić, Milinković, Svrkota, Bulatović, Loncović, Petrović, Džaković, Vujadinović, Džarić, Palibrk, Stanić. Trener: Nataša Marković.

Luka Bar – Galeb Poliklinika Hipokrat 1:3 (25:19, 23:25, 17:25, 21:25)